..cT TfRJ^" Verenigingsblad van de VogelvYacht "Schouv/en-Duiveland" v" 6e jaargang december 1961 No» 4. Redactie? Capelweg 16, Renesse, Tel 375. Secretariaat? Lagev/eg A.9 Burgh» tel 414» Penningm.r» s Weeldeweg B.192 Burgh, giro 59368. Minimum contributie 2.- per jaar arwiss eling Als dit laatste nummer van "Sterna11 in 1961 bij onze leden in de brievenbus is beland, staat het nieuwe jaar voor de deur en kan ook de Vogelwacht balans opmaken. De uitkomsten van al haar aktiviteiten in 1961, kunnen ook nu Y/eer zeer gunstig worden genoemd. De door de ver eniging georganiseerde lezingen c.q. filmavonden, gehouden excursies en de ruime belangstelling van de eilandelijke en provinciale pers, hebben er dit jaar ongetwijfeld wederom toe bijgedragen dat het vogel- beschermingSY/erk op SchouY/en-Duiveland ruimere bekendheid heeft ge kregen en dat nieuwe leden zich hebben aangemeld. Voor al de steun, zowel geldelijk als anderszins, die onze vereniging in het afgelopen jaar van zoveel zijden mocht ontvangen, zegt het bestuur hartelijk dank. Het spreekt de v^ens uit, dat het nie uwe jaar voor alle leden en begunstigers een voorspoedig jaar mag zijn. Een jaar, waarin het een ieder gegeven moge zijn, wederom veel van onze vogels te kunnen genieten. -o-o-o-o-o-o- Door omstandigheden later dan gebruikelijk, v/erd in de avond van 6 October j.l. te Burgh de jaarlijkse algemene ledenvergadering gehou den. De agenda voor deze vergadering heeft de leden kennelijk te laat bereikt om de avond voor deze vergadering vrij te houden, gezien het gering aantal aanwezige leden. Toen de voorzitter te 19.45 uur met een Y/oord van Yvelkom de avond opende, waren hooguit 35 leden aanwezig. Een bijzonder woord van welkom richtte de voorzitter tot het erelid de heer Vijverberg, die, zijn hoge leeftijd in aanmerking genomen, nog steeds aktief aan het vereni- gingsv/erk deelneemt en die zich nog gestadig bezighoudt met de vogel fotografie. De penningmeester, de heer de Haan, vierd geluk gewenst met zijn herstel na een langdurig ziekbed tengevolge van een ongeval. Ook de aanwezige persmensen werden in het bijzonder welkom geheten» Maar de voorzitter mededeelde, was in het afgelopen jaar(1960) weer van verschillende zijden met veel v/aardering gesproken over het werk van de Vogelwacht en het door de vereniging uitgegeven vereni gingsblad Moeilijkheden werden ondervonden door het gemis aan een vogelasyl op het eiland. Het is zeer moeilijk daarvoor gegadigden te vinden. Voorts memoreerde de voorzitter het feit dat in het voorjaar nog steeds vogels als slachtoffer vallen van in de landbouw gebruikte vergiften. Deze zaak is thans in onderzoek bij het R.I.V.O.N. Met betrekking tot het jaarverslag, v/erden geen opmerkingen gemaakt. De periodiek aftredende bestuursleden Lysen en Kouwen, veer den herkozen, terwijl voor het afgetreden lid B.Th. Boot te Renesse, de aldaar wonende W. Janse als candidaat v/erd voorgesteld. Deze hield zijn toetreden tot het bestuur nog in beraad. Bij de rondvraag merkte het lid, de heer Koopman, op, dat bij de Coöp. Landbouwvereniging te Zierikzee een grote partij afval van de graanschoonderij dreigde verloren te gaan» Hij opperde het denkbeeld dit afval voor de wintervoedering van vogels te reserveren en ergens op te slaan. De voorzitter zegde toe, dat met deze Coöperatie contact zal worden opgenomen maar dat aan het opslaan van graanafval bezwaren zijn verbonden omdat dit op een droge plaats moet kunnen geschieden en men al gauv/ ongedierte aantrekt. In het verleden is meermalen een dankbaar gebruik gemaakt van partijen afval voor v»'intervoedering.

Sterna | 1961 | | pagina 1