Als natuurbeschermer zag hij - ook voor de toekomst - het grote belang van een doelbewuste vogelbescherming voor ons eiland in. Het bestuur hoopt in zijn geest te blijven handelen. Door verhuizing bedankten 3 leden, terwijl één lid zich om andere redenen uit de vereniging terug trok. Doch. evenals alle voorgaande kwartalen ga,ven zich ook ditmaal nieuwe leden op, die we hier een welkom toeroepen. Het zijn de dames L.M. v.d. Yelde en A.H. Heynen beiden uit Zierikzee en de heren van Stolk te Ren esse en Ir, W. Thy sen uit Rilland--Bath. Koperen_ feest De alleraardigste gelukwens, artistiek en origineel uitgevoerd met de vogel amies lauwerkrans je en het halve ei, viel bij velen zeer in de smaak. Dank kan hier in de eerste plaats worden gebracht aan de adviseux-, de heer C. de Vos uit Zierikzee, die de kaart tekende, terwijl het drukken door een bevriende firma geschiedde, één en ander louter uit sympathie voor de Vogelwacht Er kwamen aardige x-eacties; de eerste van een zustervereniging uit Utrecht, die een gelukstelegram vol goede wensen zond. Een Belgisch lid hoopte, datde goede samenwerking tussen onze Vogelwacht en zijn Vereniging v/d"Wielewaal1' afdOostende zo mag blijven, terwijl een Rottex-dammerdie een groot aandeel heeft in de publicaties van het Kralingse Bos, zich eveneens in onze statxis verheugde. De oud-Voorzitter en erelid Mr. Paardekoper Overman, de natuurbe schermingsconsulent voor Zeeland en de Directeur van de Px-ov, Zeeuw- sche V.V.V. schreven hartelijke woorden. De laatste gewaagde zelfs van ''het voortreffelijke werk'1 door ons verricht l Ten slotte hoopte een lid uit Leiden, dat wij van het feest, dat in het teken van de koperwiek stond, ons via Zilvermeeuw en de goud plevier steeds tot grotere bloei mogen opwerkenin" het belang" van de vogelstand op Schouwen. Twee giften ontvingen wij; een van een vrouwelijk lid uit Blaricum, die ons 10.- overmaakte en een gift van 25.-- van de Rotary uit Zierikzee. Voorzover de bovengenoemden nog niets van de secretaris hebben ver nomen, is een woord van heel -- hartelijke dank alvast wel op zijn plaats Yogelasyl^ Ons lid, de Heer R, Bakker, Noordstraat 29 te Burgh is bereid zich te heiasten met de verpleging van gevonden vogels, voorzover het kleinere soorten betreft. Een grote wens van de Vogelwacht is hiermede dus in vervulling gegaan. TrekgegevensL De Roodhalsgans (branta ruficollis) die deze zomer te Burgh werd gezien, vex-bleef ook dit najaar nog in Schouwens westhoek. De vogel werd daarna nog gezien in de Westenschouwense-inlaag en op 1 november en 1 december in de ICoudekerkse-inlaag. Zwaluwen hadden dit najaar kennelijk niet veel haast om zuid waarts te trekken. Op 4 oktwerden op ons eiland nog boerenzwalu wen gezien. Op 29 okt. j.l. diende zich nabij de "Oude Hoeve" te Renesse, de eerste buizerd in dit seizoen aan, De gehele winter zijn in het duingebied wel buizerden te zien. Op genoemde datum verbleef op het strand nog een late gast, n.l. een tapuit Goudhaantjes werden te Renesse reeds op 7 okt. gezien terwijl de bonte kraai die op 5 sept. te Kerkwerve werd waargenomen wel uitzonderlijk vx-oeg was. Vroeg waren eveneens een zevental v/inter- ganzen die op 26 sept. j.l. werden gesignaleerd te Haamstede, vlijend van oost naar west. Een bijzondere waarneming werd gedaan in het Dijkwater te Drei- sohor waar op 1 okt, j.l. een visarend werd gezien. De vogel vloog met een vis in de poten weg. Het najaar van 1961 was kennelijk een geschikte tijd voor pest vogels. Zo werden deze vogels gezien te Bruinisse op 9 nov. en kort daarna eveneens te Haamstede. Ook ijsvogels werden in toenemende mate gesignaleerd. Het gelukte de heir Vijverberg zelfs een aantal goede opnamen van deze mooie vogel te maken.

Sterna | 1961 | | pagina 3