- 2 - hierover tegemoet. Bent U zelf te "bescheiden, dan mag ook Uw "buurman een goed woordje voor U doen. Voor het voederfonds _is ingekomen een totaal van F.41 5,Uitgegeven f.330,in dit voorjaar, zodat er een saldo is van ƒ.85, Dinsdag 12 maart kwam het bestuur, met uitzondering van de heer Vijver berg (die ter geruststelling van alle leden nog in uitstekende staaf verkeert en onlangs nog vele zusjes wist te boeien door vlak voor de ramen van het Rode Kruis Ziekenhuis een verkleumde vogel met zijn kano te vereeuwigen!) bijeen, om te luisteren naar de uiteenzetting van de voorzitter van het Instituut voor Natuurbeschermingsinducatie (het I.V.N.) Over de plannen tot nauwere samenwerking met dit Instituut hebt U al iets kunnen lezen in de vorige Sterna. Door de slechte weer.somstandig heden zijn de besprekingen van begin januari hierover toen niet meer doorgegaan. De opzet is dus, voor de verbreiding van de natuurbeschermingsgedacht meer te doen dan tot dusver, thans hierin bijgestaan door het I.V.N,. Daarom hebben we de hulp van hen ingeroepen, zij hebben de nodige erva ring en een staf van geschoolde medewerkers. Meer dan 50 verenigingen hebben zich bij het I.V.N. aangesloten, met behoud van hun eigen zelf standigheid. Met de secretaris-penningmeester van het I.V.N.de heer J.van Dijk, i het volgende overeengekomen. Het bestuur van de Vogelwacht Schouwen- Duiveland za,l voor de tijd va.n één jaar - bij wijze van proef - hand in hand gaan met het I.V.N. De naam Vogelwacht Schouwen-Duiveland zal in dat jaar niet worden gewijzigd en de contributie zal niet worden verho Onze vereniging komt van nu af aan wel in aanmerking voor alle besche den, die het IVN dit jaar zal uitgeven; dit zijn de kleurenfolders, af fiches voor de voor- en najaarswandelingen en de instructieboekjes, d alle deelnemers aan deze wandelingen na afloop ontvangen. Al onze le den krijgen ook het tijdschrift van het I.V.N. "Mens en Natuur" dat 5x per ja,ar uitkomt en een schat van gegevens bevat, waaruit de geest va het I.V.N. volledig is te proeven. Tenslotte staat de mogelijkheid open tot deelname aan de opleiding var natuurgidsen. Omdat dit voor ons uiterst belangrijk - zelfs noodza,keli, is - zullen we hier ook zeer zeker aan meedoen en in de vroege herfst van dit jaar mee beginnen. De regeling tussen de Vogelwacht en het I.V.N. lijkt beide partijen zee aanvaardbaar. Va.n de Vogelwa.cht wordt wel verwacht, dat zij va.n de ƒ.1400,. uitgegeven aan bovenstaande periodieken en brochures zekei ƒ.700,- voor haar rekening neemt. Dit bedrag is onmogelijk te voldoen uit onze jaarlijkse opbrengsten. Ir derdaad zult U zeggen is contributieverhoging dan wel de aangewezen is Maak van die ƒ.2,er drie en de zaak zit rond. Deze mogelijkheid hee natuurlijk in'het bestuur ook een punt van bespreking uitgemaakt, maai is verworpen. Want we zouden het prettiger vinden, als die leden, die het belang inzien van onze verruimde doelstellingen geheel vrijwillig de contributie op ƒ.3,brachten. Gelukkig zijn er al tientallen, die nu reeds meer dan ƒ.2,per jaa.r betalen. Aan het einde van dit jaar kan onze penningmeester, eerlijk gezegd de enige uit het bestuur, die fel tegen de fusie gekant is, de eindreke- ning opmaken en zien of de band met het IVN wel of niet bestendigd k£ blijven. Het zou jamroer zijn, als een en ander alleen op het geld zou springen. Zodra het eerste nummer van "Mens en Natuur" uitkomt, kunt U zich al verdiepen in één va.n de nieuwe activiteiten. Dit keer zijn de na,tuurp£ den aan de orde. We zullen trachten hier op Schouwen vóór het seizoei ook iets dergelijks uit te zetten. Personalia Dit kwartaal heeft de vereniging 2 leden verloren, n.l. Mevr.A.Lende: van der Vliet uit Schuddebeurs en de heer Joh.Beye uit Burgh. Beiden droegen ze de Vogelwacht een warm hart toe, Mevr.Lenderink, die met hart en ziel één wa,s met de natuur en de heer Beye, die nimmer een avond van de Vogelwa.cht oversloeg. Vrij veel leden hebben bedankt (dit gebeurt iedere januari—maand)te:

Sterna | 1962 | | pagina 2