STERNA ^Verenigingsblad ran de Vogelwacht "Schouwen-Duiveland" ®H3e jaargang. juni 1963 No.2 secretariaat; Lageweg 8, Burgh, tel.01115-414 redactie; Capelweg 16, penningmr. Weeldeweg 37, Burgh Renesse - tel.01116-375 33 Giro 59368 contributie "Vogelwacht" ƒ.2,p.jaar Verenigingsnieuws Met het vertrek van de Heer en Mevrouw Zevering-Tolhoek verliest de Vo- t gelwacht een paar actieve medewerkers. Toen we - nu al weer meer dan 6 jaar geleden - gemakshalve de jongeren uit onze vereniging lichtten en onder een aparte administratie brachten, was dit alleen mogelijk, door het aanbod van Mevrouw Zevering, die dit - "wel op zich wilde nemen". Onder haar bezielde leiding groeide het jeugdledenaantal enorm. Het heeft weinig zin om nauwkeurig hier de cijfers weer te geven, ma-ar een aanwas van 25 tot meer dan 400 zegt toch wel iets! Op een prettige manier heeft Mevr.Z. steeds de vele contanten met "haar"' jeugd weten te onderhouden. Ook al met behulp van haar echtgenoot, die 2 vele excursies met hen leidde en op vele andere manieren mee hielp. Spannend was het altijd of het 3 maandelijks vogelblad "De Dwergstern" wel op tijd klaar zou komen en was dit voor elkaar, dan maar weer copie verzamelen voor het volgende nummer. Het is haar, geloof ik, wel gelukt om ook daardoor een kleine kring van toegewijde medewerkers om zich heen te verzamelen, die haar met het vul len van de "Dwergstern" terzijde hebben gestaan. c Een bijzonder aardig idee van Mevr.Z. zijn ook de verjaardagsfelicitaties geweest aan a.1 ha.a.r honderden leden. Met duizenden gelukwensen, geschre ven op de mooie kaarten, heeft zij op deze manier vele jarigen verblijd. I Namens het hele bestuur en talloze leden is een woord van dank hier wel l op zijn plaats en ofschoon de beide Noordwellenaren de bescheidenheid zelve zijn, peinst het bestuur toch ook nog over een "passend cadeau"! Héél, héél hartelijk dank voor het buitengewoon vele werk, dat in de loop van de jaren voor de jongeren hebt verricht. We hopen, dat U in Uw nieuwe woonplaats samen nog vele goede jaren mag beleven. Dat we er boven verwachting zo gauw in slaagden nieuwe krachten aan te trekken, die zullen pogen het werk voor de jeugdleden te doen, is natuur lijk heel prettig. Het zijn Mevr.de Nijs, Weelweg 10 te Ellemeet en de heer A.Damman, Duinweg te Burgh, die we beiden hier graag verwelkomen. We ver wachten, dat de samenstellers van de "Dwerg3tern" hen ook met raad en daad ter zijde zullen staan. 1 Mevr.de Nijs is telefonisch bereikbaar onder het nummer 01117-252. i( NATUURGIDSEN Het bestuur wil graa.g eens van de leden op Schouwen en Duiveland horen, wie zin heeft opgeleid te worden voor natuurgids. Allen, die interesse hebben in het natuurleden, kunnen hieraan deelnemen. Het theoretische deel van de lessen bestaat uit 10 gedeelten, die in 12 avonden gegeven zullen worden. Deze herfst wordt er mee begonnen. Het practische gedeelte bestaat uit het houden van enkele excursies, waarbij de cursisten onderdelen uit de behan delde stof in de natuur zullen gaan zien. Er is dus een jaartje mee gemoeid. Maar omdat een jaar helaas zó voorbij is, is de hele cursus ook zo a,chter de rug! Het cursusgeld bedraagt ƒ.5,doch het bestuur kan zich best indenken, dat deelnemers van veraf uitgaven hebben aan bus of auto. Het is mogelijk, -l dat hierin tegemoet kan worden gekomen De 10 onderwerpen zijn; 1. Planten en dieren tijdens het wisselen van de seizoenen. 2. Momentopnamen uit de dierenwereld. 3. Momentopnamen uit de plantenwereld. •~^r~ 3

Sterna | 1962 | | pagina 1