- 2 - 4. Enkele problemen "bij de samenleving van planten en dieren. 5. De geschiedenis van het Nederlandse landschap. 6. Natuurleven in ons kustgebied. 7. Onze Nederlandse bossen. 8. Onze Nederlandse cultuurlandschappen. 9. Natuurleven in de grote stad. 10. Natuurbescherming. Op de jaarvergadering van mei j.l. hebben zich reeds enige deelnemers opgegeven. Voor de goede orde is het van belang, dat zij dit met opgave va,n hun adressen nog even herhalen.. Bij minder dan 10 deelnemers gaat de cursus niet door. Omdat het lopen in het duingebied veel lichamelijke inspanning vergt, hoeven personen boven de 65 jaar zich niet op te geven. De minimum leeftijd kan 16 jaar zijn. (Deze jongeren kunnen dan beginnen met excursies met de jeugdleden). NIEUWE LEDENs 7 nieuwe leden gaven zich op. Het zijn? Mevr.E.Stakenburg Mees, Rotterdam en de heren J.J.Paauwe en J.K.Radder uit Zierikzee; J.Kik en A.Damman uit Burgh; F.Hoogenraad, Utrecht en A.J.Booy, Amstel veen. Overleden? dhr.Hage uit Haamstede. 2 leden bedankten. JAARVERGADERING Op 31 mei j.l. werd te Burgh de jaarvergadering gehouden. Toen de voox dë heer Boot te 20.00 uur deze vergadering opende, waren 30 leden aan wezig. De voorz. heette allen welkom, in het bijzonder de heer A.Kooiman van d Ned.Ver.tot Bescherming van Vogels, het eilandelijk bestuur van de N.J. en de vertegenwoordigers van de pers. Hij bracht het feit in herinnerin dat aan de secr. van de Vogelwacht, de heer Lysen, de Heimans Thijssepx werd verleend, een onderscheiding, die zeker ook werd toegekend voor h vele werk dat de heer Lysen in het belang van de vogelbescherming heef verricht Staande werd daarna een minuut stilte in acht genomen ter herdenking v de in het afgelopen jaar overleden leden van de Vogelwacht. Onder hen bevindt zich ons eminent lid dr.Verhoeven uit Antwerpen, die Schouwen- Duiveland een goed hart toedroeg en daar enige vogelfilms vervaardigde Belangeloos verzorgde dr.Verhoeven enige avonden voor de Vogelwacht en wij hebben daa.rop kennis kunnen nemen van zijn liefde voor de vogels en zijn grote belangstelling voor onze Vogelwacht. Bij de behandeling van het jaarverslag werden de notulen van de vorige vergadering voorgelezen en goedgekeurd. Ook werd kennis genomen van he verslag van de kascommissiewaaruit bleek, dat de penningmeester zijn taak weer op voortreffelijke wijze had vervuld. De heer de Haan, die reglementair aan de beurt was af te treden, werd acclamatie herkozen. In de plaats van de naar elders vertrekkende heer en mevr .Zevering uit Noordwelle, werden gekozen mevr.de Nijs-Weltevpede: uit Ellemeet en de heer A.Damman, Hoofd der school te Burgh. Deze be stuursleden zullen het werk van de Jeugdvogelwacht op zich nemen. Vervolgens brengt de voorz. nog eens in herinnering de afgelopen stren; winter, waarin ook op Schouwen-Duiveland veel zorg aan de vogels werd steed. Hij bracht dank aan allen, die bij de vogelvoedering hulp hebben verleend. Aan enige leden van de Vogelwacht, die zich bij die voedering extra, verdienstelijk hebben gemaakt, reikte hij een "vogelboek" uit. In bespreking kwam daarna de samenwerking tussen de Vogelwacht en het Instituut voor Natuurbeschermings Educatie. De voorz. gaf enkele voor beelden over de werkwijze van dat Instituut. Hoewel enkele leden schrif telijk hadden te kennen gegeven enige bezwa,ren tegen de voorgenomen fus: te hebben, welke bezwaren in hoofdzaak gericht waren tegen de naamgevii en de zwaardere financiële offers, hadden zich ook nieuwe leden aange meld, juist omdat de Vogelwacht op breder terrein zou ga,an werken. Voo: lopig zal (op proef) een jaar met bedoeld Instituut in zee worden gega< Na de pauze vertoonde de heer Van den Berge uit Haamstede zijn nieuwe kleurenfilm "'Bewoners va,n de inlagen". Eén' prachrige film, waarin men een duidelijk overzicht krijgt van de inlagen aan de zuidkant van Schouwt en meer speciaal de Wevers- en Flaauwersinlaag. Ons lid, de heer G.v.d. Hoek te Moriaanshoofd, is pa.chter va.n deze inlagen, waarin hij naast de visserij ook de vogelarij uitoefent. Sedert jaar en dag wordt da.a.r dit "bt roep uitgeoefend door de familie Va.n den Hoek. Op verantwoorde wijze wordt op de "hillen" in die inlagen kokmeeuwenkolonies in stand gehoudf

Sterna | 1962 | | pagina 2