STERNA Verenigingsblad van de Vogelwacht "Schouwen-Duiveland" 8e jaargang secretariaat: Lagew.eg 8, Burgh tel. 01115-414 penningmr. Weeldeweg 37? Burgh giro 59368 september 1963 i no.3 Redactie: Capelweg 16, Renesse tel.01116-375 contributie "Vogelwacht" Min. ƒ.2,per jaar. Verenigingsnieuws Personalia. Met het overlijden van Burgemeester Röell heeft ook onze vereniging een zeer groot verlies geleden. De Heer Röell heeft van de oprichting af de Vogelwacht van zeer nabij gadegeslagen en a.1 die jaren actief meegeleefd. Dat was voor hem geenszins iets wat "ambtshalve" moest gebeuren; want als er één was, die intens van het buitenleven hield, dan was het de Burgemeester. Bij zeer vele avonduitvoeringen was hij cok aanwezig en - als er een be roep op zijn Gemeente gedaan werd, in verband met een tentoonstellings zaal, stencilwerk, subsidie of iets dergelijks, dan konden wij verzekerd zijn van zijn hulp. Op een bijeenkomst van het dagelijks bestuur, kort na het overlijden van de Heer Röell sprak onze voorzitter, de Heer J.P.C.Boot ook gevoelvolle woorden, die getuigden van een zeer goede verstandhouding tussen de overleden Burgemeester en de Vogelwacht. Het is voor de meesten van ons, die bij vele gebeurtenissen in onze dorps gemeenschap met de Heer Röell op zo'n prettige manier contact onderhiel den, onbegrijpelijk, dat deze band zo plotseling is afgeknapt. Gelukkig, dat wij in Mevrouw Röell een even toegewijd natuurliefhebster weten, die de Vogelwacht steeds zal blijven steunen. Welkom kunnen we 6 nieuwe leden heten; het zijn de heren Adr.Joppe uit Oosterland en L.Joppe uit St.Filipsland; L.Matthijsse uit Renesse; W.K. Schot te Zierikzee, C.Schoonaard te Haarlem en F.van Laar te Düsseldorf. 2 Leden bedankten. NatuurgidsencursusHet ziet er naar uit, dat de opleiding voor Natuur- gidsen grote kans van slagen heeft. Wel ligt het aantal opgaven helaas nog onder het minimum van 20, doch het Instituut voor Natuurbescher mingseducatie kan hier waarschijnlijk een oogje voor toe knijpen. Nog kunt U zich opgeven telefoon 414 Burgh, of een briefkaartje naar één van de bestuursleden. Merkwaardig, dat van de 13 opgaven, die tot dusver zijn binnengekomen de dames de overhand hebben. Nog even in het kort herhalen, waar het over gaat: Na 10 of 12 lessen, die op evenveel avonden worden gegeven, wordt de ca.ndida.a.t geacht, de theorie wat onder de knie te hebben. Dan gaat men gezamelijk de practijk in, om buiten de ogen en de oren de kost te geven en hierover van gedachten te wisselen. De techniek van het excursie-leiden wordt hierbij onderwezen. De Heer Mennema, uit Rotterdam, bij de meesten van U welbekend, heeft toegezegd hierbij een handje te helpen. Alle deelnemers krijgen uitgewerkte stencils en meer waardevol materiaal. De minimum leeftijd is 17 jaar; de officiële maximum leeftijd 40 jaar, doch hier hebben we a.1 4 opgaven ouder dan 50 jaar. (iets voor het an dere oog van het dagelijks bestuur van de I.V.N.i). Uw opgaven moeten beslist vóór 10 oktober binnen zijn. Contributiebetaling. Op Schouwen zijn vrijwel alle contributies geïnd, ook dank zij de hulp van enkele leden uit Renesse, Brouwershaven en Zierikzee. Duiveland herbergt een paar leden, die nog moeten betalen, terwijl "in overig Nederland" 150 leden hun contributie ook nog moeten voldoen. Bespa,a,r de penningm. Weeldeweg 37 te Burgh, giro 59368 de moeite van het uitschrijven van de kostba.re postkwitanties en gireer vandaag nog Uw ƒ.2,- of meer. Broedseizoen 1963. Het bröedseizoen duurde dit jaar wel bijzonder lang en wij hebben de indruk dat veel vogelsoorten meer jongen dan anders heb ben groot gebracht. Tot. diep in de zomer zagen wij nog zangvogels met voedsel naar de nesten vliegen. Op 15 augustus zagen wij een wilde eend met pas geboren jongen.

Sterna | 1962 | | pagina 1