Natuurlijk zullen de vogels niet aan onze aandacht ontsnappen, maar door vele veranderingen, waarvoor ons eila,nd thans open staat, is het wel not zakelijk, om onze horizon te verruimen, willen we werkelijk als nat uur "be schermingsvereniging onze stem laten klinken. We stellen ons voor onze naam te veranderen en voortaan te heten; "Schouwse Natuur - en Vogelwacht" Wij zullen U in kort bestek van onze plannen op de hoogte brengen. Mocht U als lid achter het bestuursvoorstel staan, dan is er veel meer armslag voor activiteiten, kunnen er meer excursies worden gehouden, koi zal de natuur van Schouwen en Duiveland nog meer gaan betekenen, voor a] len, die dit eiland een warm hart toedragen. Daarnaast hebben we dan ook nog meer recht van spreken, wanneer wij als vereniging naar buiten moeten optreden. Het aardige blad :'Sterna;! blijft verschijnen, terwijl U bovendien dan een r blad dat :,Mens en Natuur11 heet en 5 x per jaar uitkomt, toegestuurd krijjje Statutenwijziging. De statuten, die op 17-6-1954 bij Kon.besluit zijn goedgekeurd, kunnen na tuurlijk niet zo maar veranderd worden. Art.15 bepaalt daarover het volgende: Een besluit tot statutenwijziging slechts worden genomen op een speciaal daartoe uitgeschreven algemene Vf gadering en indien ten minste 2/3 van de uitgebrachte stemmen zich er v< heeft uitgesproken, mits tenminste de helft van het totaal aantal leden, aanwezig is. Wordt dit quorum niet bereikt, dan wordt tegen een datum, uiterlijk 4 wei later, een nieuwe algemene vergadering belegd, in welke vergadering, on geacht het aantal aanwezige leden, mits met een meerderheid van tenmins1 2/3 van de uitgebrachte stemmen, over het voorstel tot statutenwijziging, dat in de vorige vergadering aan de orde is geweest, een geldig besluit kan worden genomen. De veranderingen die het bestuur thans aan IJ voorlegt behelzen details over de naam en het doel. Naam art1 Naam en Zetel. Er staat thans: De vereniging draagt de naam VOGEI WACHT SCHOUWEN EN DUIVELAND. Dit wordt dan veranderd in: SCHOUWSE NATUUR EN VOGELWACHT. art.2. De vereniging stelt zich ten doel, de huidige vogelstand op Schou wen en Duiveland voor het nageslacht te behouden en deze zo moge" te verbeteren. Zij tracht dit doel te bereiken door: a. De naleving te bevorderen van de wettelijke bepalingen, zoals die zijn vastgelegd in de Jachtwet en de Vogelwet; b. het maken van propaganda., in de ruimste zin des woords, ter ver breiding van de vogelbeschermingsgedachte; c. alle andere wettige middelen, welke aan het doel van de verenigin bevorderlijk zullen zijn. Dit zou thans als volgt geredigeerd kunnen worden: De vereniging stelt zich ten doel: de belangstelling voor de natuur en het landschap op Schouwen en Duiveland op te wekken en te stimuleren en het publiek te overt'ui gen van de noodza,a,k van een verantwoord gebruik van de natuur en van het landschapsschoon. Zij tracht dit doel te bereiken door: a. Excursies, vergaderingen en bijeenkomsten te houden. b. Natuurgidsen op te leiden en beschikbaar te stellen. c. De naleving te bevorderen van de wettelijke bepalingen, zoals die vastgelegd in de Natuurbeschermingswetten, de Jachtwet en de Voge wet d. Het maxen van propaganda ter verbreiding van de natuurbescherming gedachte, hieronder worden ook de vogels verstaan, e. Alle andere wettelijke middelen, welke aan het doel van de verenig bevorderlijk zullen zijn.

Sterna | 1962 | | pagina 2