er het initiatief toe hadden genomen. Zij vernemen ook graag eventuele aanvullingen of op- en aanmerkingen op deze lijst. Met deze omvangrijke uitgave vervalt de oude lijst, die tot augustus '59 was bijgewerkt. Het is de "bedoeling, dat aan alle leden een exemplaar wordt toegezonden. Voor niet-leden is de prijs ƒ.0,50 per stuk. De indeling doet op het eerste gezicht wat erg zakelijk aan, maar nu kan een ieder er toeh gemak van hebben. In één oogopslag is het familie verband te zien. Foutloos is ook deze lijst niet, zo prijkt op bladz. 7 tussen de braam- sluiper en de tjiftjaf, een fibis en ofschoon Schouwen inderdaad een fenominaal aantal gevederde vrienden herbergt en er op 25 juni in de Koudekerkse inlagen nog 2 lepelaars zijn gezien - is er toch niet dén Fibis bij!! De oplettende lezer houde het dan ook maar op een Fitis. Op dezelfde bladz. staat 5 x Embe_ziza, dat moet Emberiza, zijn. Een tweede aflevering streeft naar het foutloze. Zorgvuldig is deze lijst opgemaakt, twijfelgevallen kwamen niet in aan merking. Enkele leden en bestuursleden hebben zich bijzonder verdienstelijk ge maakt met de ornithologische kant, een lid uit Renesse met zijn gezin en een industrie uit Zierikzee (neen, dit keer niet de Kon.Zeelandia!) heeft de rest gedaan. De Enorme Rest, de zetting, het vermeerderen, het rangschikken van de papieren, het nieten, het bundelen, het sjou wen en het vervoeren en wat er a.1 niet aan te pa,s komt. Vele vrije da gen werden er aan gespendeerd, 8000 vellen zijn door hun handen gegaan. We mogen geen namen noemen, maar 6en heel hartelijk dank voor al dit werk, wat pro deo werd gedaan, is hier toch zeker op z'n plaats. Ook de aankoop van h6t papier heeft de bovengenoemde firma voor haar reke ning genomen. Het is toch wel eens goed, even stil te staan bij dergelijke hulp. Zoals bekend, neemt de Kon.Zeelandia ook het hele jaar door de gehele adressering van de ruim 600 enveloppen voor haar rekening. Het is on mogelijk, dergelijke hoeveelheden met de hand van adressen te voorzien. Dank zij deze medewerking zijn we dan ook in staat al vele jaren de hon derden leden van onze Vogelwacht telkens weer op tijd "Sterna" te be zorgen. Sterna, dat door de redacteur Kouwen wordt samengesteld en verder ook geheel "postklaar" wordt opgeleverd. Behalve het keurige stencilwerk, waar Boekhandel Volkeri uit Zierikzee garant voor is, blijft het op volgorde leggen, het nieten, het vouwen, het in de enveloppe steken, het bundelen, dorp bij dorp, voor de familie Kouwen. Hier gaan ook da gen werk in zitten. Iedere laatste week voor elk kwartaal is de heer Kouwen hiermee bezig. Hij kan best hulp gebruiken, zijn telefoonnummer is 01116 - 375. Ex jeugdleden Een groot aantal jongeren, die tot dusver jeugdlid waren, zijn naar onze vogelwacht overgehe "veld. Eén jaar krijgen ze alle pa,perassen voor niets. Dan zal aan hen worden gevraagd, of ze tegen betaling lid willen blij ven, al of niet in samenwerking met het I.V.N. Excursies De excursies zijn volop aan de gang. Iedere dinsda.g en vrijdag scharen zich meer dan 100 mensen, jong en oud, achter de gidsen en worden weg wijs gemaakt in de bosbouw, de plantengroei in het duingebied en de peri kelen van de oude en jonge zilvermeeuwen. N.J.N.Tent oonstelling. De Nederlandse Jeugdbond voor Natuurstudie organiseert enige weken in Haamstede in de oude kleuterschool een tentoonstelling. Van 20 juli tot 10 augustus kunt IJ daar allemaal terecht tegen een lage toegangs prijs. Volwassenen ƒ.0,40 en jeugd ƒ.0,20. Groepen hebben reductie. Op overzichtelijke wijze worden veel planten, schelpen, vogels, zodanig bijeengebracht, ieder in hun eigen milieu en van namen voorzien, dat de toeschouwer er zek6r verrijkt vandaan gaat. Vele vogelwacht leden met logees worden dan ook hierbij uitgenodigd, eens een kijkje te nemen. - 3 -

Sterna | 1964 | | pagina 3