- 4 - Ereleden In een "bestuursvergadering werden de Heer en Mevrouw Zevering-Tolhoel tot ereleden "benoemd. In ons vorige kwartaalblad is verzuimd dit te vermelden. Hopelijk heeft het bestuur van de zomer nog contact met hei als zij hier met vacantie komen. Jaarvergadering. In de avond van 3 april j.l. werd in hotel "Bom" te Haamstede, de jaarvergadering gehouden, Ondanks het bijzonder ongunstig weer, was de opkomst der leden bevredigend. De voorzitter opende de vergadering met een woord van welkom en richt te bijzondere welkomstwoorden tot de aanwezige wethouder van de gemeer te Westerschouwen, de heer L.v.d.Klooster, de heer v.d.Weele uit Goes die de aangekondigde film zou vertonen en de nieuwe leden die zich ir het afgelopen jaar a,ls lid van de Vogelwacht opgaven. De secretaris, die kort te voren slachtoffer van een verkeersongeval werd, was weer voldoende opgeknapt en ter vergadering aanwezig, een feit, waarop de voorzitter met vreugde de aandacht vestigde. Op ver zoek van de voorzitter herdachten de aanwezigen de in het afgelopen jaar gestorven leden, waaronder burgemeester Roê'll van We sterschouwer Staande werd een minuut stilte in acht genomen. In behandeling kwam daarna, het jaarverslag van de secreta,ris. De vooi zitter bepleitte nogmaals een samenspel tussen natuurbehoud en recres^ tie op Schouwen-Duiveland. De onlangs in een dagblad geuite leuze; "liever 1000 badgasten dan 10 grutto's", had nogal critiek uitgelokt. Voor Schouwen-Duiveland zal het beter zijn, plaats te laten voor 10 er nog meer grutto's en daarnaast plaats voor grote aantallen recreatie zoekenden. De mogelijkheden voor het behoud van natuurschoon en natuui reservaten naast recreatieterreinen, zijn zeker aanwezig. Ook sprak de voorz. met ongerustheid over het "Zeepe", het prachtige duinlandschap achter het slot "Haamstede". Dit gebied wordt steeds meer belopen en het is er dikwijls onrustig. Hij deed een beroep op de aanwezigen, de politie te waarschuwen als onbevoegden tijdens de broec? tijd in die duinen worden gezien. Vogelwachters zullen in die omgeving ook intensiever toezicht uitoefenen. Met waa.rdering maakte de voorz. gewag van het vele werk, dat de heer en mevrouw Zevering uit Noordwelle voor de Jeugdvogelwacht hadden ver richt. Dit echtpaar vertrok naar Drente en hun werk werd overgenomen door mevrouw de Nijs te Ellemeet en de heer Damman te Burgh. De vogela,sylhouder te Burgh werd eveneens dank gebracht voor het goed werk dat hij in het afgelopen jaa,r voor de vog6ls had verricht. Vervolgens stelde de voorz. nog eens de doelstellingen uiteen van het Instituut vooi- Natuurbeschermingseducatie. Hij deelde mede, dat een gr aantal leden zich als lid van dat Instituut hadden opgegeven. De in de afgelopen winter te Haamstede gehouden cursus tot opleiding van natuurgidsen, was een groot succes geworden en de Vogelwacht be schikt nu reeds over bekwame natuurgidsen. Een nieuwe cursus wordt voorbereid. De voorz. deelde voorts mede, dat een nieuwe "vogellijst" voor Schouwen-Duiveland in bewerking is en t.z.t, aan de leden zal wc den toegezonden. Nauwer contact met de leerkrachten der scholen achtt de voorz. dringend noodzakelijk om de kinderen nader tot de vogels en de natuur te brengen. De secretaris las daarna, de notulen voor van de vorige jaarverga.derin Deze werden daarna, zonder opmerkingen goedgekeurd. Ook het overzichte lijke verslag van de penningmeester werd goedgekeurd. Als nieuwe leder- van de kascommissie vierden aangewezen de heren Rosmolen uit Zierikzee en Sorge uit Serooskerke. Na de rondvraag werd gepauzeerd, waarna de heer v.d.Weel de film "Imp rialen 00000" vertoonde. Deze film, die de oesterkwekerij in de Ooster schelde als onderwerp heeft, gaf de aanwezigen een goede kijk op deze tak van visserij in de OosterscheldeHet was goed nog eens te zien we ke rijkdommen deze zeearm bevat. Echter staan ook voor Ierseke in de n bije toekomst grote veranderingen te voorzien als de Oosterschelde eer- maal zal zijn afgedamd. De voorzitter dankte na afloop de heer v.d.Weel voor de moeite die hij zich had getroost om zijn mooie film voor de Vogelwacht te vertonen.

Sterna | 1964 | | pagina 4