- 5 - Excursie s Een geluidenexcursie werd in de morgen van 7 mei j.l. gehouden door de "bossen en "binnenduinen achter het slot "Haamstede". Van deze wandeling, waarbij onze voorzitter als gids optrad, hebben de vele deelnemers zeer veel genoten, want het weer was, in tegenstelling tot voorafgaande ja ren, bijzonder gunstig, om vogels te zien en te horen. Op 9 en 10 mei j.l. kwam een groot aantal leden van de Nederlandse Ver eniging tot Bescherming van Vogels naar Schouwen—Duiveland om daar, gedurende twee dagen tochten naar en door vogelreservaten te maken. Daa,r het op beide dagen prachtig voorjaarsweer was, twijfelen wij er niet aan, of alle deelnemers hebben enige genotvolle dagen gehad. Het was de voorzitter en de redacteur van "Sterna" een genoegen, deze excur sies te mogen meemaken. Op 9 en 10 mei j.l. vonden ook plaats de natuurwandelingen voor leden van de vogelwacht. Deze wandelingen werden op die data, in h6t gehele land gehouden. Zij waren gorganiseerd door het Instituut voor Natuurbe schermingseducatie, in samenwerking met de Vogelwacht. Op Schouwen voerde de wandeltocht op beide dagen de deelnemers naar de "Verklikker duinen". Er was voor deze wandelingen zeer veel belangstelling. Op 30 mei j.l. waren het vele leden van de Jeugdvogelwacht die, onder deskundige leiding, deelnamen aan uitgeschreven wandeltochten in de om geving van Biesterveld te Haamstede en te Schuddejceurs. Ook nu lokte het fraaie weer veel deelnemers aan, al was de bela,ngstelling voor de wandeling te Schuddebeurs minder groot. Wel jammer, want Schuddebeurs is - vooral ook vanuit Zierikzee gemakkelijk bereikbaar en in de bossen aldaar is genoeg te zien en te horen. Het is in de toekomst wellicht gewenst dergelijke wandeltochten tevoren meer bekendheid te geven op de scholen. Trekgegevens Van op de vinkebaan te Westenschouwen geringde vogels kwamen de volgen de terugmeldingen binnen; kneu geringd 14 sept.1963, gevangen en weer losgelaten op 20 oktd.a.v. te St.Vincent de Paul (Landes) Fr. ringmus geringd 15 sept. 1963, gevangen en weer losgelaten te Putte-Kapellen bij Antwerpen. spreeuw geringd 20 okt. 1963, gevangen 4 nov. 1963 te Eeklo (B) spreeuw geringd 1 nov. 1963, gevangen en gedood op 8 nov. 1963 te Bredene (B) spreeuw geringd 1 nov. beeke (B) frater geringd 3 nov. te Hoboken bij Antwerpen 1963, gevangen op 17 nov. 1963 te Oostroze- 1963, gevangen en gekooid op 15 nov. 1963 Op 16 juni 1960 werd te Haamstede een jonge zilvermeeuw geringd. Deze vogel werd op 4 april 1964 dood aangetroffen te Kethel bij Schiedam. Een klapekster werd op 21 maa,rt jl gezien langs de Kloosterweg te Haam stede Op die datum zag ons lid, de heer Viergever, een roerdomp in de Wevers- inlaa.g. Wintergasten bleven nog laat op Schouwen pleisteren. Toen n.l. op 5 april j.l. de eerste tapuit zich aandiende, verbleven hier nog bonte kraaien en kramsvogels en op 18 mei enkele smienten en pijlstaarten. Rotganzen waren op 9 april, 16 april en 24 april nog te zien in de Kou- dekerkse inlaag. Op 9 april werden op Schouwen de eerste grote sterns gezien, visdief- jes echter eerst op 21 april, al bestaat de mogelijkheid dat zij reeds eerder bij de inlagen waren aangekomen. Op 11 april zagen wij de eerste gele kwikstaart en de volgende dag werd te Haamstede de eerste boerenzwaluw waargenomen. De tijdsruimte tussen de aankomst van zwaluwen is elk jaar groot. Zo kwamen te Renesse de

Sterna | 1964 | | pagina 5