- 2 - Nog één dag vóór zijn plotselinge dood mochten wij een onderhoud met hem h ben. Hoe bezorgd was hij toen nog over zijn vogelhillen, die dit voorjaar ernstige mate door een rattenplaag werden bedreigd! Nog zien wij hem daarna met zijn punter naar een vogelhil varen en kort de het bekende schouwspel van de meeuwenwolk boven hem op die hil Te tragischer was voor ons zijn plotseling verscheiden de dag daarop.' Wij kunnen slechts hopen, dat zijn vrouw en kinderen de nodige kracht moge vinden om dit verlies te dragen. Als zijn zoon de voetsporen van zijn Vader zal volgen, dan weten wij bij voc baat dat, wat de vogels betreft, de inlagen weer in goede handen zijn. D« ditie van den Hoek en de inlagen zoumdan mede worden voortgezet. VERENIGINGSNIEUWS De Secretaris legt zijn functie neer. Na vrijwel vanaf het oprichten van onze Vogelwacht de functie van Secret: te hebben vervuld, acht de heer N.H. Lysen de tijd gekomen om er "de pen 1 neer te leggen" Ben bericht dat door velen, met schrijver dezes, zal worden betreurd. Als we goed zijn ingelicht was de heer Lysen 16 jaar secretaris. Eigenlijl het zó, dat hij soms geruime tijd ook de voorzittershamer hanteerde wegens ontstentenis van de voorzitter of in perioden dat er helemaal geen voors ter was. Ik geloof lezer, dat wanneer een vereniging een goede secrete heeft deze vereniging best zonder voorzitter kan!) Hoe dan ook, ik mocht dat zelf herhaaldelijk ervaren, onze secretaris vei de zijn taak zodanig, dat als er ergens - soms ver buiten Zeeland - spraï was van de Vogelwacht "Schouwen-Duiveland" er onmiddellijk reacties volgö als: "0 ja, Lysen!" Kan er een schonere waardering voor een secretaris n den gevonden dan een zodanige samenwerking met zijn vereniging, dat het 6 begrip is geworden? Onnoemelijk veel heeft de scheidende secretaris voor onze vereniging geds Om het kort uit te drukken, het grootste deel van de opbouw der verenig] kwam van hem Daarnaast legde hij zeer vele contacten met zusterverenigingennatuurbeE mings instant ie sgemeentelijke, provinciale en nog hogere instanties, mas als het b.v. ging om "dure" sprekers toch "mogelijk" te maken, ook met de Vereniging van Huisvrouwen. Tussendoor vond hij dan nog de. tijd om boeienc artikelen te schrijven voor "Sterna" of "Dwergstern". Bleef er nog wel tijd over voor gezinsleven konden we ons afvragen? En kc hij, die zoveel deed om anderen van de natuur te leren genieten zelf nog eens een moment rustig in de natuur gaan grasduinen? Het antwoord op deze vragen valt op te maken uit het besluit dat boven c bericht staat. Wij kunnen slechts begrip hebben voor deze beslissing. Zeer veel dank zijn wij de heer Lysen verschuldigd voor zijn werk voor onz( vereniging. Dat dit werk ook elders in den lande hogelijk werd gèwaardeei moge blijken uit het hem toekennen van de Heijmans- en Thijsse-prijs enige geleden, een onderscheidingdie slechts is weggelegd voor diegenen, di( zonder veel voor de instandhouding van de natuur doen. Het deed ons zeer veel genoegen hem ingevolge het Besluit der algemene i gadering van 4 juni j.l. zijn benoeming tot erelid der vereniging te mog( mededelen en hem daarmede namens het bestuur en leden hartelijk te mogen lukwensen Moge de heer Lysen nog heel lang dit erelidmaatschap blijven bezitten, d: zelf nu eens komend tot een rustiger genieten van "al wat leeft en groe: en dit tesamen met zijn gezin, maar moge hij ook - als dit eens nodig is onze vereniging ("zijn" vereniging) toch nog wel eens even willen bijstaai J.P,CBoot JAARVERGADERING De jaarvergadering werd op 4 juni j.l. gehouden te Burgh in de kantine i het kampeerbedrijf "Rozenhof". Nadat de voorzitter der vereniging de vergadering met een welkomstwoord geopend, werd een minuut stilte in acht genomen ter herdenking van de ii afgelopen jaar overleden leden. De voorzitter onderstreepte daarna het belangrijke werk van het onlangs leden erelid, de heer J .Vijverbergwiens werk veel heeft bijgedragen tot

Sterna | 1965 | | pagina 2