- 3 - van de Vogelwacht "Schouwen-Duiveland" en tot meerder begrip van de vogel beschermingsgedachte De voorzitter dankte ook de verschillende leden der vereniging die zich het afgelopen jaar weer bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt. Aan mevrP.Vis-Geluk te Haamstede, werd dank gebracht voor de schenking van vogelboeken. Deze werken zullen worden ondergebracht in een door de vogel wacht op te richten bescheiden bibliotheek. Besloten werd de in 1964 overleden penningmeester der vogelwacht, de heer P.M.de Haan te Burgh, posthuum het erelidmaatschap te verlenen. Naar de voorzitter mededeelde, wordt nu ook in België meer aan de vogelbe scherming gedaan. Xn het Staatsblad van dat land zijn bepalingen opgenomen, waarbij verschillende vogelsoorten als beschermde vogels zijn aangewezen. Nadat de leden van de kascontröle een gunstig rapport hadden uitgebracht, werd overgegaan tot verkiezing van enige nieuwe bestuursleden. Als secreta ris werd aangewezen de heer W.Kristelijn te Renesse In de plaats van de heer Vijverberg werd benoemd mevr C .E vd Salm-Doornink terwijl het bestuur werd aangevuld met de heer GKraijenbrink Aan de scheidende secretaris, de heer Lysen werd door de voorzitter veel dank gebracht voor zijn werk ten behoeve van de VogelwachtUnaniem werd hem h het erelidmaatschap verleend. Naar de voorzitter mededeeldezal weer getracht worden een cursus voor na- tuurgidsen te houden. Br is nog steeds een gebrek aan vogelwachters. Br zijn nog meer gegadigden gewenst voor opleiding tot vogelwachter met opsporings bevoegdheid. Hij deed een beroep op de daarvoor in aanmerking komende leden zich voor deze functie op te geven. Na de pauze vertoonde de Haamsteedse cineast, de heer J.van den Berge, een drietal kleurenfilms met als onderwerp: "Mossel- en Oesterteelt te Bruinisse" "Pruitcorso te Goes" en "Smalstad Brouwershaven" van welke films de aanwe zigen veel hebben genoten. EXCURSIES I. Zoals te doen gebruikelijk, werd in de vroege morgen van Hemelvaartsdag weer een geluidenexcursie gehouden in de omgeving van Haamstede. Ditmaal voerde de tocht door de "Vertonsweg" langs de binnenduinen over de oude vuur torenpad naar "Groenewoud" en de rand van het Vliegveld. De talrijke deelne mers aan deze wandeling hebben volop kunnen genieten van het rijke vogelleven in het voorjaar. Talrijke vogelsoorten (zangvogels) lieten zich horen en wa ren te zien. Ben ochtendwandeling door dit zo aan bos en duin rijke gebied is voor de deelnemers altijd een belevenis, temeer, daar bekwame gidsen de tocht meemaakten. Deze excursie slaagde dan ook uitstekend al trad "pluvius" t ijden de tocht als spelbreker op. Na afloop dankte de voorzitter der vogelwacht de aanwezigen voor hun deelname aan de excursie en riep hen een welkom toe in 1966. II. Ben door het Instituut voor Natuurbeschermingseducatie georganiseerde natuurwandeling werd in de buurt van Haamstede/Burgh gehouden op 1 en 2 mei j.l. Aan beide wandelingen namen een flink aantal natuurminnenden deel. De aandacht der deelnemers ging op deze tochten niet alleen uit naar de vogel wereld (fauna) maar ook de flora (bloem en plant) had daarbij de volle aan dacht. Zeer veel aandacht werd dan ook besteed aan de planten en bloemen die tijdens de wandelingen gevonden werden. Dat bij voortduring de nachtegaal zich liet horen, was een bijkomstigheid die wel zeer op prijs werd gesteld. De deelnemers hebbrn wederom kunnen ervaren hoe rijk de Schouwse westhoek aan natuurschoon is In het komende najaar zullen zeker wederom wandeltochten worden georganiseerc en wij wekken onze leden reeds nu op, daaraan deel te nemen. BROEDSBIZOEN 1965- Het voorjaar van 1965 was over het algemeen te nat en te koud. Jonge wilde eenden, en jonge weidevogels hebben op Schouwen-Duiveland van deze ongunstige weersomstandigheden wel te lijden gehad. Ook vroege jonge zangvogels hadden het dikwijls te kwaad. Zelfs de 1 e helft van juni bracht nog geen ideaal zo merweer, zodat van een "somber" voorjaar kan worden gesproken. Somber ook waren de berichten over het verstoren van nesten op verschillende plaatsen van het eiland. Verstoringen die .veelal plaats vonden door jeugdige personen (ook reeds schoolgaanden)In de inlaag bij de "Zuidhoek" te Zierik- zee schijnen werklieden van.de brugbouw aldaar zich aan dit ernstige euvel te hebben schuldig gemaakt. Jammer dat er nog steeds lieden zijn die zich nie

Sterna | 1965 | | pagina 3