Jeugdvogelwacht - 2 - Door- en ten "behoeve van de schoolgaande leden van de jeugdvogeli zullen op 7 oktoher a.s. In verschillende scholen z.g. "herfsttafel den ingericht. De "bedoeling is dat - onder leiding van de "betrokken kracht - door de jeugd bloemen, planten, mossen, paddestoelen e.d. 1 verzameld waarmede dan de "herfsttafel" dient te worden ingericht. 1 verwachten hiervoor veel belangstelling van de jeugd en hun enthous: zal er zeker toe leiden de kinderen nader tot de natuur te brengen. Excursies I. Ook in de afgelopen maanden mei en juni werden op twee avonden ir week weer excursies voor belangstellenden gehouden naar de koloni zilvermeeuwen in de domaniale duinen te Westenschouwen. De be langste hiervoor was dermate groot dat - wegens gebrek aan voldoende gidsen deze excursies vroegtijdig moesten worden beëindigd. Het aantal natuurgidsen waarover thans kan worden beschikt is nog gering om de tochten naar de meeuwenkolonie in goede banen te houden Zeer binnenkort vangt een nieuwe cursus voor natuurgidsen aan en hoopt wordt, dat in 1966 wederom zonder bezwaar door velen een bezoe aan de zilvermeeuwen zal kunnen worden gebracht. Over de wijze waaroj bezoek in de toekomst zal worden georganiseerd zal het bestuur van gelwacht zich nog nader beraden. II. Enige bestuursleden van de Vogelwacht maakten op 10 juli j.l. eer tocht per auto naar de dam door het "Hellegat", oostelijk van Flals Dit waterrijke gebied met zijn eindeloze slikken, is een uniek vogelge geworden. Trouwens, tijdens de tocht over de "G-revelingendam" konden deelnemers aan deze tocht er zich van overtuigen dat ook op de "Kran plaat" veel vogels te ,zien zijn. Bij de "Hellegatsdam" werd een tocht over de daar aanwezige slikke maakt, eerst oostelijk - daarna westelijk van de dam. Aan de oostelijke waren enorm veel vogels op de slikken waar te nemen. Naast zeer vee] de eenden waren daar ook tal van steltlopers, zelfs waterhoentjes. C al deze vogelsoorten bevonden zich veel jongen. Vooral aan de oostzijde van de dam heeft zich een rijke plantengroe wikkeld. Wij zagen daar o.m. riet, biezen, lepelblad, ooievaarsbek, aster, distel, witte klaver, kleefkruid, klitten en meer andere plax Ook het hoefblad groeide daar. Aan de westzijde van de dam was de pl groei niet zo rijk en het aantal vogels daar was ook aanmerkelijk mind Wij kunnen natuurliefhebbers aanraden een bezoek aan dit gebied te brengen. Deze slikken vallen buiten de werkingsfeer van onze Vogelwa maar we zijn ervan overtuigd, dat de Nederlandse Vereniging tot Besch ming van Vogels hieraan wel de nodige aandacht zal besteden. Trekgegevens In juli werd te Westenschouwen een bruinkopgors waargenomen. Een temminck's strandloper werd bij het strand te Haamstede gezien] 9 september. Van de broedvogels zagen wij reeds in juli zuidwaarts zwervende ti jes kieviten. Op 8 september zagen wij te Haamstede een troep van circa 60 putte: Deze vogels deden zich te goed aan het zaad van onkruid op een "braai gend stuk grond. In de vroege morgen van 9 september was er boven het duingebied e grote trek waar te nemen van grutto's en regenwulpen. Een kleine plevier werd van 19 juni tot 24 juli regelmatig gezien het Verklikkerstrand (broedgeval?) In de Weversinlaag werd op 24 augustus een grauwe franjepoot gezi Een dwergmeeuw werd op 25 augustus waargenomen bij de Flaauwersinl Het betrof hier een jong exemplaar. Te Serooskerke werd op 20 augustus een overvliegende slechtvalk g< 1 c

Sterna | 1965 | | pagina 2