No.4. penningmrs Verenigingsblad van de Vogelwacht "Schouwen-Duiveland" 10e jaargang redactie december 1965 voorzitter secretaris L.Kouwen, Capelweg 16 Renesse. tel.375. mevr.M.C.Joppe-Muste P.D.de Vosstraat 7, Zierikzee gironr.59368 (t.n.v. penningmr. Vogelwacht S chouwen-Duiveland J.P.C.Boot, Duinweg 31, Haamstede, tel.616. W.Kristelijn, Jan van Renesseweg te Renesse TIEN JAAR "STERNA" Met de verschijning van dit nummer van "Sterna" sluiten wij de eerste periode van 10 jaar af, waarin dit verenigingsblad regelmatig viermaal s jaars in het bezit van de leden kwam. Een jubileum weliswaar, maar toch ook weer geen wereldschokkende ge beurtenis Bij de geboorte van "Sterna" was het de opzet, via. dit blad, een nauwer contact met de leden te bewerkstelligen. In de loop der jaren is geble ken, dat "Sterna" het "deed" en dat de daarin vermelde mededelingen be treffende het wel en wee van de Vogelwacht, het vogelleven op Schouwen- Duiveland en de dikwijls zeer interessante bijdragen van leden, bij onze leden zeer in de smaak vielen... Va.a.k kostte het moeite om voor het tot zes bladzijden uitgegroeide blad voldoende copie te verkrijgen, maar daar over kon steeds worden beschikt en dikwijls moesten nog bijdragen blijven liggen tot de volgende "Sterna". Tien jaar geleden, bij de uitgifte van de eerste "Sterna" sloten wij een "ten geleide" af aldus: "Moge "Sterna" er tot in lengte van dagen toe bijdragen de vogelbescher mingsgedachte levendig te houden, opdat niet alleen die vogelsoorten behouden blijven waarvan wij op Schouwen-Duiveland elk jaargetijde kunnen genieten, maar opdat ook soorten die tot nu toe niet of in geringe mate voorkomen, in groter aantal het eiland als woonplaats zullen gaan kiezen1 Gezien de toename van leden van de Vogelwacht in de loop der jaren, zijn wij er van overtuigd, dat aan die toen gestelde verwachting alleszins is voldaan en het ondervonden succes is dan ook een stimulans voor ons om op dezelfde voet voort te gaan. Uit de tekening die het hoofd van dit nummer van "Sterna" siert, zal de lezer kunnen afleiden cLat Schouwen-Duiveland thans geen eiland meer is. Verenigingsnieuws In oktober j.l. startte te Haamstede wederom een cursus voor natuurgid- sen (dames en heren). Er zijn voor deze cursus 26 deelnemers. Een respec tabel aantal en wij zijn de organisatoren dankbaar voor hun initiatief en de belangloze medewerking aan deze cursus. t In het verleden werd het gemis aan geschoolde gidsen bij excursies maar al te dikwijls gevoeld. Wij mogen nu verwachten, dat in de naaste toekomst veel te houden excursies onder goede leiding kunnen plants vinden. Teneinde enige practische kennis op te doen, werden met natuurgidsen en adspirant natuurgidsen enige tochten naar specifieke natuurgebieden ge maakt, o.m. naar de Vinkebaan te Westenschouwen. C ontributieverhoging Een vervelend, maar niettemin belangrijk bericht! Vele leden hebben de goede gewoonte spoedig na Nieuwjaarsdag hun contributie over te maken. Voor degenen, die dit ook in 1966 willen doen (mogen er velen zijn!) moge er op worden gewezen, dat in de eerstkomende jaarvergadering door het

Sterna | 1965 | | pagina 1