-■ 6 - Kan dit nu werkelijk niet anders? In de Prov.Zeeuwse Crt. van 11 okt.1965 komt een verslag voor van d Conferentie Dr.Wiarda Beckmanstichting, op 9 okt. tevoren in Middelhui gehouden. Dr. De Galan (directeur van genoemde Stichting), die Zeeland toekomstige taak belichtte, zei hier o.m. het volgende (wij citeren de P.Z.C.): "Zeeland kan volgens dr.De Galan een ideaal weekeindeland worden vo zichzelf en voor de omgeving. Eisen hiervoor zijn een optimale inrici va,n de recreatiegebieden, ontsluiting en toegankelijk maken van na tui gebieden aan de kusten. "Je moet er in kunnen" stelde dr.De Galan, nog eens herhaalde wat hij al eens bij een vorige gelegenheid opgemeri had: "Duizend toeristen zijn belangrijker dan twee broedende grutto's Tot zover het bericht in de P.Z.C. Wij kunnen dr.De Galan in deze stelling niet volgen. We brachten.dit eens eerder, op een andere plaats, naar voren. Wil hij de absolute onde gang of vernietiging van onze natuurgebieden? Wij menen hem te kennen a een (vrij?) geregeld bezoeker van Schouwen en kunnen ons niet voorstelt dat hij dan juist het karakter van dit mooie ha tuur land verloren zou wi zien gaan. Men begrijpe ons goed, wij willen het gaarne zó zien, dat de natuur v '-'iedereen" is, m.a.w. dat ieder die dit serieus wil, er van kan geniet Maar dan moet die "iedereen" er eerst terdege van op de hoogte zijn, ho zich in die natuur dient te gedragen. (Er zijn in ons land vele verenig gen waar men zich dit o.a,. door het deelnemen aan excursies kan laten brengen). Men kan nu eenmaal tijdens de broedtijd niet in een vogelgebie gaan rondhuppelen en draven. Dit zou alleen tot gevolg hebben, dat het heel spoedig geen vogelgebied meer was. Naar onze mening heeft dr.De Galen de zaak geheel scheef getrokken, wanneer zulks gebeurt door iemand met zijn gezag, is dat zeer te betreu Wanneer als doel voor Zeeland gesteld wordt: bevordering van het toeri met behoud van alle grutto's en wat er verder "leeft en groeit", dan z den we daar eendrachtig aan kunnen meehelpen. We werken dan naar de ge van de man, die in dit jaar al op zovele plaatsen dankbaar is herdacht omdat hij zeer velen de ogen opende voor de natuur, drJacP.Thijsse J.P.C.Boot. De herfsttafelwedstrijd Met zeer veel animo en succes hebben zeven scholen op Schouwen-Duiv land de afgelopen herfst deel genomen aan een wedstrijd in het inrichte van een z.g. "herf sttaf el"Het initiatief voor deze wedstrijd is uitge van het bestuur van de Vogelwacht en het doet ons genoegen, dat een en ander een groot succes is geworden. Veel ingerichte tafels waxen een lust voor het oog en met liefde en wijding was het materiaal bijeengebracht en kunstig gesrhikt. Uiteraard mineerden zwammen en paddestoelen, maar het is juist dat materiaal, da het op een herfsttafel zo mooi doet. Persoonlijk hebben wij ervaren met welk een grote geestdrift de jeugd van haax taak heeft gekweten. Zo ontmoetten wij op zekere mooie herfstd in de bossen te Schuddabeurs een troepje meisjes en jongens, die daax groot enthousiasme paddestoelen, mos en vele andere plantjes voor de i hun school te Noordgouwe in te richten tafel aan het verzamelen waren. Een goed idee van het bestuur van de Vogelwacht en een woord va.n gx dank aan het onderwijzend personeel, dat hun pupillen bij een en ander 1 ding heeft gegeven. Ongetwijfeld "nam de jeugd er iets van mee!" JAARWISSELING Hoewel wij verwachten en wensen, dat dit nummer van "Sterna" nog vóór d jaarwisseling bij onze leden in de bus zal glijden, wensen wij nu reeds a EEN VOORSPOEDIG 1966 toe. Veel mooie dagen en veel natuurgenot in de Schouwse dreven!

Sterna | 1965 | | pagina 6