sterna Verenigingsblad van de Vogelwacht "Schouwen-Duiveland" 11 e jaargang maart 1 966 No.1 VEREKIGINGSNIEUWS In ons juni-nummer van 1965 maakten wij melding van het aftreden a,Is secretaris van de Vogelwacht van ons lid de heer N.H.Lysen te Burgh en de Benoeming, in diens plaats, van de heer W.Kristelijn te Renesse. Het is geileken dat er nog steeds leden zijn die voor zaken, het secretariaat Betreffende, contact opnemen met de heer Lysen. Dit is natuurlijk niet juist. Het adres van onze huidige secretaris is; Jan van Renesseweg 12 te Renesse, tel. 277. JAARVERGADERING De jaarvergadering za.l worden gehouden op dinsdag 12 april a,.s. 's avonds 7,30 uur in de zaal van hotel K.J.Bakker aan de Achterweg te Burgh. Dat is dus op de avond van de "derde" Paasdag. Deze datum is spe ciaal gekozen om onze over-wa.ter-leden" die dan misschien juist op Schou wen zijn, de gelegenheid te geven de verga,dering "bij te wonen. Na afwerking van het huishoudelijk gedeelte zal onze vice-voorzitterde heer Jacob Viergever, een lezing houden over "Vogels van Schouwen" (en nog wat), alles aan de hand van zijn schitterende dia's. Noteert IJ deze da,turn s.v.p., er komt geen afzonderlijke convocatie meer voor (dit ter besparing van kosten!) V OGE LGELUIDENEXCURSIE In de morgen van tweede Paasda,g zal een wandeling van ongeveer an derhalf uur worden gehouden ter bestudering van vogelgeluiden. Hiervoor hebben we echter wel goed weer nodig. Bij regen ga,at het dus niet door. We starten om 7 uur precies bij de openbare lagere school in het Duin- weegje te Burgh. Er is daar gelegenheid tot het parkeren van enkele auto's. WIE WIL MEEWERKEN AAN EEN TENTOONSTELLING? Hoewel de Schouwe n-Duivela,ndse afdeling van de N.J.N, he laasheef t opgehouden te bestaan wil de vroegere voorzitter, ons lid de heer Gerard Brand, als hij voldoende medewerkers en -sters kan krijgen, in hetaanstaan de vaoantieseizoen weer proberen een tentoonstelling op natuurhistorisch gebied te organiseren in de Westhoek. Wie van onze dan vacantie-genietende leden of jeugdleden of wie dan ook wil hem daarbij helpen? Opgaven vóór uiterlijk 1 mei bij het bestuur. W1NTERERVARINGEN Af en toe zaten we toch nog volop in sneeuw en ijs, al is het in ons gewest niet zo bar geweest als b.v. in het noordoosten van ons land. In de week beginnende op 16 januari, werd de toestand van dien aard geacht, dat voedering noodzakelijk werd. Op diverse plaatsen op Schouwen-Duiveland werden door toedoen van ons bestuurslid, de heer W.Janse, bijten in het ijs gehakt en werd op verschillende plaatsen voedsel voor de vogels gede poneerd. Dit geschiedde o.m. in de Westhoek van Schouwen. Gelukkig- trad spoedig de dooi in en hoefde de voedering niet te worden herhaald. Hartelijke woorden van dank aan allen die hebben meegeholpen. Hetzij door zelf te voederen, hetzij door storting van een bedrag in het "Voeder fonds-' onzer vereniging. Het behoeft wel geen betoog dat dergelijke stor tingen ook buiten de wintertijd kunnen worden gedaan. Een volgende winter kan misschien meer vogelleed brengen! Bijzondere woorden van dank mogen toch nog even gericht worden aan de fa.Gebr.Landegent en de Vrachtdienst J.Rademaker te Haamstede voor hun belangloze en zeer gewaardeerde medewerking. Bepaald streng is de a.fgelopen winter dus niet geweest, wel veel neerslag. Onze indruk is dan ook dat op Schouwen-Duiveland de in het wild levende vogels het niet te kwaad hebben gehad. Met veel genoegen heeft het bestuur der Vogelwacht kunnen constateren, hoeveel inwonenden met veel zorg voor de vogels bij het huis en in de tuin hebben gezorgd. Concentraties van vogels waren weer te zien in de inlagen, de kreken bij Schelphoek en Ouwerkerk en in het Dïjkwa,ter. Bijzonder veel vogels hiel den zich de afgelopen winter op ter weerszijden van de Grevelingendam op de slikken aldaar. Bij vloed in de Oosterschelde waren in de buurt van Moria.ansh.oofd weer bijzonder grote aantallen wulpen, scholeksters en strandlopers te zien, die op de landerijen aldaar pleisterden. Het was ook in die omgeving dat zich zo nu en aan troepen brandgan- zen ophielden. Rotganzen zagen wij in de Koudekerkse inlaag. Overigens zagen wij de a,fgelopen winter niet zo veel wilde ganzen.

Sterna | 1966 | | pagina 1