STERNA T Verenigingsblad van de Vogelwacht "Schouwen-Duiveland" 11e jaargang Redactie Penningmrs. V oorzitter Se creta,ris juni 1966 No.2. L.Kouwen, Capelweg 16 Renesse Mevr.M.CJoppe-Muste P.D.de Vosstraat 7, Zierikzee, gironr.59368 (t.n.v. penningmr. Vogelwacht "Schouwen-Duiveland") J.P.C.Boot, Duinweg 31, Haamstede, tel. 616. W.Kristelijn, Jan van Renesseweg te Renesse. VERENIGINGSNIEUWS C ontributieverhoging Het bestuursvoorstel de contributie te verhogen met ƒ.1,waar van reeds in vorige nummers van "Sterna" gewag werd gemaakt, is in de algemene vergadering van 12 april j.l. aangenomen. Zulks met terugwer kende kracht tot 1 januari 1966. De contributie bedraagt dus nu ƒ.4,25 indien men tevens lid van het I.V.N. is en ƒ.3,indien men alleen lid van 'detVogelwacht is. Willen degenen, die nog niet betaalden, alsmede zij die nog volgens vroegere vaststelling betaalden, hiermede rekening houden? Het gironummer van de penningmeesteres vindt in de kop van dit blad. "Mens en Natuur" Telkens weer vernemen we klachten van leden, die zich toch via onze Vogelwacht aan het I.V.N. opgaven, maar nog steeds niet het tijdschrift "Mens en Natuur" ontvangen. Willen zij zich s.v.p. schriftelijk met deze klachten tot voorzitter of secretaris van de Vogelwa,cht wenden? Rondleidingen. De rondleidingen la,ngs de zilvermeeuwenkolonie worden deze zomer enigszins anders georganiseerd dan voorheen. Gegadigden voor deze toch ten dienen zich tevoren te melden bij het kantoor van V.V.V. te Haamstede waar zij een excursiebeschrijving kunnen verkrijgen tegen betaling van ƒ.1,-. De rondleidingen hebben plaats op dinsdag- en vrijdagavond. Overigens moge worden verwezen naar de bekendmakingen op de evenementenl'jsten. Vermeld mag nog worden, dat deze nieuwe regeling tot nog toe uitstekend voldoet. Natuurgidsen. De natuurgidsencursus loopt ten einde. Op het moment dat we dit schrijven hebben de meeste deelnemers hun schriftelijk werk ingeleverd. Met het I.V.N. zal ernaar worden gestreefd de uitreiking van de diploma's nog voor de zomervacantie te doen gebeuren. Geluidenexcursie Z oa.ls te doen gebruikelijk werd in de morgen van 2e Paasdag wederom een geluidenexcursie gehouden. Deze excursie, tijdens welke verschillende natuurgidsen tekst en uitleg gaven, voerde door de duinen achter Burgh/ Haamstede en langs de "Tempelput". Het prachtige weer heeft er toe- mee gewerkt dat deze excursie een succes werd. In deze mooie omgeving hebben de deelnemers rustig kunnen genieten van de aanwezigheid van o.ro. de groe ne specht, de bef lijster, de heggemus, grasmus, graspieper, veldleuwerik slobeend, wilde eend, zomerta.ling, kievit, scholekster en Vlaamse gaai. I.V.N.-wandeltochten. De natuurwandelingen van het I.V.N. werden gehouden op 14 en 15 mei. Vooral de eerste dag gebeurde dit onder heel mooi weer. De talrijke deel nemers werden door onze natuurgidsen meer dan anderhalf uur bezig gehou den in het gebied rond de Westenschouwse inlaag, waar weer heel wat moois en interessants te beleven viel. Excursies. Dat ons voormalige eiland nu aan twee kanten met de rest van ons land verbonden is heeft zich in dit voorjaar wel heel goed laten merken

Sterna | 1966 | | pagina 1