- 4 - de Harlekijn, die ook in andere delen van ons voormalige eiland koe koeksbloem wordt genoemd). Verder noemt hij "Wilde Pinksternakel" en "Muskusplant Aan de "Koekoeksbloem"waarvan. hij nog gaarne een plantje zou 1 zitten, weidde hij een afzonderlijk gedicht, dat we hier laten volgen De Koekoeksbloem Ik las in de "Bode van het Nieuws" een artikel, over bloemen en dacht; "dat raakt ook mij wel iets, al weet ik alle namen niet te noemen. Nog steeds zoek ik de koekoeksbloem, of wel de kleine wilde hyachinthe Zij groeide vroeger overal met een pracht van paarse tinten! Zij werd maar enkele centimeters hoog en had smalle, puntige blaadjes. Kreeg men er veel van voor het oog, dan leken het wel soldaatjes! Ik vond ze vóór de waterramp onderaan dijken en in weiden en al heb ik van vele planten geen verstand, dit bloempje deed me steeds verblijden! Ik heb er steeds weer naar gezocht, maar vond ze nergens meer. Toen heb ik dan maar dit bedocht en vraag 't aan U, mijn waarde heer. Helaas, de ramp nam veel van 't schone weg! 'k Kan vele planten niet meer vinden. Waar is een mooie wilde heg? Het water deed ze al verslingen! 'k Vind ook de wilde pinksternakel niet en niet de muskusplanten. Hoe ik ook zoek, ik zie ze niet langs sloot en greppelkanten. Meekrap heb ik ook gehad, de plant ging mee verloren. Al vormt zij dan geen b loe mens chat ik zag ze graag herboren! Ik tel nu twee en tachtig jaar, ben aan t eind dus van mijn leven. Maar ik zeg nog steeds; hoe wonderbaar is dat schoons aan ons gegeven. Wij spreken de hoop uit, dat de heer Bakker nog vele malen de bloeitt] van de door hem zo bewonderde koekoeksbloem (in deze bewondering scï we ons met zeer velen achter hem?) zal mogen meemaken. En mocht er der de lezers iemand zijn, die nog in een rijk met Harlekijnorchissen g zegend gebied woont, wie kan en wil er een paar aan de heer Bakker den in het komende voorjaar? Vogelbescherming werd ook reeds in de vorige eeuw op Schouwen- veland bedreven. Men voederde ook toen al vogels, die zich in streng winters in de omgeving van het huis bevonden. De heer Postma, Archlv te Zierikzee, deed ons onderstaand berichtje uit de Zierikzeese Nieu bode van 29 maart 1888 toekomen. "Ingezonden stukken" Dankbetuiging De ondergeteekenden betuigen bij dezen hun welgemeenden dank aan allen, die hen gedurende den laatsten winter zoo ruimschoots van voei bedachten en hen daardoor van een wissen dood redden. Nu weldra de aarde het grootste verjongingsfeestde aankomst d lieve lente za.l vieren, zullen ondergeteekenden niet nalaten hunne schoonste melodiën (sic) aan den Schepper van het heelal op te drage' als een bede voor hen, die zich in den nood over hen ontfermden. Namens het bestuur van het Vogelenheir, LEEUWERIK VINK President Secretaris De commissaris van orde Musch I

Sterna | 1966 | | pagina 4