- 2 - Nieuwe controleurs Vogelwet Op 30 ma,art j.l. slaagden te Rijswijk voor het examen controleur Vogelvse onze navolgende leden; H.Hoek te Zierikzee, F.Schoonakker te Zierikzee, W.L.Kristelijn te Rene J.Tanis te Nieuwerkerk, H.J.der Weduwen te Burgh, M.P.Zorge te Haamste en P.M.Zorge te Serooskerke. Onze hartelijke gelukwensen aan de ge slaag den en onze gevoelens van medeleven met de drie afgewezen kandidaten! Zeer veel dank aan de docent van de cursus, de heer L.Kouwen! Verzoek om vogelwaarnemingen Al enkele jaren worden landelijk onderzoekingen gedaan naar het voorkoc (c.q. afnemen of toenemen) van bepaalde vogelsoorten. In de overzichte die daarover worden gepubliceerd ,(o.a,. in "Natura") komt Schouwen-Dui? land maar zeer pover uit de bus.' En dat terwijl onze streek rijk is aai veel broedvogels van diverse pluimage. We verzoeken dan ook onze leder en zeer zeker onze natuurgidsen en controleurs Vogelwet, in hun omgevi uit te willen zien naar broe dgeva,llen (o.a. te zien aan met voer aanv] gende oudervogels) van de navolgende 12 vogelsoorten; Fuut huiszwaluw gierzwaluw dodaars geelgors gele kwikstaart torenvalk boomvalk braamsluiper grutto ransuil roek Aan het eind van het jaar kunnen we dan de waarnemingen samenbundelen b.v. via, de heer Kouwen opzenden aan de onderzoekers. Wij stellen ons i voor dat er nu zoveel opgaven zullen komen van b.v. fuut of boomvalk maar ten aanzien van grutto, huiszwaluw, gierzwaluw en gele kwikstaar' mogen we toch wel iets verwachten. In 1966 waren er ook nog enkele bri gevallen van de geelgors. Kijk dus eens goed uit. Bij de opgave van elk broedgeval s.v.p. zo nauwkeurig mogelijk de plaats opgeven (bij huiszwa! b.v. het huisnummer van het betreffende huis) (Telling van Grutto en kluut hebben dit voorjaar plaats gevonden. De sultaten zijn inmiddels doorgezonden naar hen die deze tellingen lande, hebben georganiseerd. Wat de grutto betreft werden op Schouwen-Duiveli in totaal 18 paar grutto's geteld waarvan vast staat, dat zij hebben broed. Het totaal aantal getelde kluten is nog niet bekend. We hopen over later te kunnen berichten (Red.). J aarvcrgade ring Op 14 april j.l. werd in hotel "Bom" te Haamstede de jaarvergadering houden. Toen de voorzitter te 20.00 uur de verga,dering met een woord i welkom opende, was de zaal tot de laatste plaats bezet. Een zeer verhf gende opkomst na een in de Westhoek druk vergader- en ontspanningsseii In zijn openingswoord noemde de voorz. de in het afgelopen jaar overlei leden, die daarna door de aanwezigen met een minuut stilte werden her dacht. De voorz. dankte vervolgens alle medewerkers en subsidie-gever die het nuttige werk van de vereniging weer mogelijk hadden gemaakt. Ei extra woord van dank richtte hij aan het a,dres van de Koninklijke "Zeeli dia" te Zierikzee voor de belangloze medewerking bij de expeditie van "Sterna". Vervolgens wees de voorz. op de grote gevaren die de florai fauna bedreigen. Stookolie op zee, vergiften in de land- en tuinbouw, luchtverontreiniging enz., zij alle bedreigen het leven van plant en d Ook het recent ontdekte "perevuur" in Zeeland is een ramp, nu blijkt d ook zeer veel meidoornstruiken dienen te worden gerooid, waardoor nes gelegenheid voor zangvogels verdwijnt en het landschap ontsierd wordt. De voorz, verzocht aller- medewerking om de nog aanwezige natuurgebied in stand te houden. Er zullen het komende voorjaar weer excursies worden gehouden onder 1 ding van natuurgidsen en met medewerking van de plaatselijke verenigin voor vreemdelingenverkeer. De agenda wordt daarna vlot afgewerkt. De reglementair aftredende be stuursleden worden herkozen. In de commissie voor controle der financ zullen zitting nemen mevr.van Leeuwen en de heer Kraaijenbrink, beiden Z ierikzee Een beslissing over royement van leden die de laatste 2 jaar nalatig geweest in het betalen der contributie, werd nog niet genomen. Bij de' vraag kwam de klacht ter sprake van de pachter van de inlagen bij Flaa' Het is gebleken dat het voorgaande jaar veel eieren (de meeste bebroe door onbevoegden uit de inlaag zijn weggehaald. Door toenemende sportv serij langs de zeedijken is ook het dijkvak Flaauwers-Schelphoek zeer on tig geworden, al is niet bewezen dat het juist sportvissers zijn gewee:

Sterna | 1967 | | pagina 2