ije jaargang maart 1968 No.1. Redactie L.Kouwen, Capelweg 16, ïtenesse Voorzitter J.P.C.Boot, Duinweg 31, Haamstede. Tel.616 Secretaris M.Kriste lijn, Jan van Renesseweg 12, Renesse. Tel. 277 PenningmrsMevr.M.C.Joppe-MusteP.D.de Vosstraat 7, Zierikzee. Gironr.59368 t.n.v. Vogelwacht "Schouwen-Duiveland" Van het Bestuur; Contributie: Ondanks herhaalde aanmaningen betaalden enkele leden nog steeds niet hun contributie over 1967. Indien dit vóór de jaarvergadering (11 april a.s.) nog niet is gebeurd, zal worden aangenomen, dat deze leden geen" prijs meer stellen op het lidmaatschap en aan de Algemene Vergadering toestemming worden gevraagd 'voor hun afvoering van de ledenlijst. Wijzigingen in het bestuur: Bij het persklaar maken van dit nummer bereikt ons het bericht, dat mevr.de N3jSrWeltevrede, die 5 jaar lang de Jeugdvo- gelwacht voor ons behartigde, zich in verband .met vertrek naar elders, zich niet meer als bestuurslid verkiesbaar stelt. Dit spijt ons heel erg. Niettemin hebben wij begrip voor dit besluit. We danken Mevr.de Nijs harte lijk voor alles wat ze voor de Jeugdvogelwacht en onze vereniging deed. Haar taak mag wel een van de moeilijkste van het bestuur worden genoemd. We wensen de familie de 'Hijs toe, spoedig een nieuw huis te vinden, liefst niet al te ver van Schouwen, opdat contact met ons mooie gebied en onze vereniging zullen kunnen blijven bestaan. Terzelfdertijd deelde ons bestuurslid, de heer B.A.Kievith te Ellemeet ons mede,, in verband met drukke werkzaamheden en studie niet langer zijn bestuursfunctie voor onze vereniging te kunnen blijven uitvoeren. Ook dit besluit betreuren wij. Wij danken ook de heer Kievith en spreken de hoop uit, later, in misschien voor hem rustiger tijden, nog eens op hem te mogen "teruggrijpen" Nieuwe leden: MevrJ.L.SchooneveldtW.G.Bootlaan 13 te Burgh. De heren ü.J.Veenstra, Mr.Piete'r Moggestraat 63 te Dreischor; P.Vroegindeweij, Prin ses Irenestraat 20 te MiddelharnisA .K.Vogelaar, Prinses Marijkestraat 32 te Middelharnis; j.A.Wildvliet, Molendijk 21 te Herkingen; G.A.T.S"la.ger, Hoogerwerfstraat 1 te den Helder; J.C.Bolkenbaas, M.P.M.v.d.Kloosterstr.12, Brouwershaven en Mevr.J.E.Vis-Seluk, J.M.Beijelaan 9, Burgh. Lezing Dr.Adrian!: In ons winterprogramma sprak op 16 februari j.l. in hotel bakker te Burgh Dr.M.J.Adrian!, directeur van het biologisch station "We versduin" te Oostvoorne, over "Natuurbescherming.in een dichtbevolkt land". Op zeer boeiende wijze behandelde spreker de vele gevaren, die de natuur bedreigen en de argumenten voor natuurbescherming. Uitvoerig stond Dr. -Adriani stil bij de gevaxen voor de natuurgebieden op Voorne als tot uit breiding van de "Maasvlakte" ten behoeve van de industrie, in Zuidweste lijke richting zou worden overgegaan. Zowel de Provinciale Zeeuwse Courant als de Zierikzeese Nieuwsbode brachten over deze lezing uitgebreide ver slagen. Van het I.V.N. Vergaderingen: Uw voorzitter en secretaris woonden cp zaterdag 9 maart j.l. twee vergaderingen bij van het I.V.N. te Amsterdam. In de voormiddag de Huishoudelijke jaarvergadering. In de namiddag de'plenaire vergadering die zeer druk bezocht was en die als thema had: "V/elke inhoud moeten we van daag toekennen aan het begrip natuurbescherming?" De heer H.Schimmel van Het R.I.V.O.N. sprak over het onderwerp "Natuurbehoud". Hij deed dit zó overtuigend en met zoveel deskundigheid, dat we onze I.V.N.leden gaarne toewensen er een verslag van te kunnen lezen in de eerstvolgende "Mens en Natuur".

Sterna | 1968 | | pagina 1