- 2 - V.V.V.) zijn weer op gang. Ook de rondleidingen door het gebied van de I; landgoed Slot Haamstede op woensdagvoormiddag zijn weer gestart, (startpli bij het Slot Haamstede). Verder zijn er rondleidingen door mooie gedeelten het Domein ojy donderdagvoormiddag, onder deskundige leiding. Plaats van komst ongeveer 150 meter ten zuiden van het Pompstation van de Vaterleiö bij het begin van de "gele wandeling". Deze laatste excursie is gratis, zie overigens de "Schouwse Badcourant" of vrage inlichtingen bij V.V.V, vrijwel al deze excursies maken deelnemers kennis met de natuurgidsen van ze vereniging. Intussen werden ook weer een aantal excursies voor verenigingen, scholen (langs deze weg jaarlijks prettige contacten met onze Belgische natuurvri verzorgd Wie ook buiten het duingebied van mooie wandelingen wil genieten kan daa (gratis) terecht in de bij het Staatsbosbeheer in beheer zijnde bossen te "Schelphoek"de "Gadrahoeve" te Haamstede (te bereiken via het Biester weegje) en te Schuddebeurs (bossen bij "Mon Plaisir" en "Heesterlust" IV.N.-wandelingen: Door het ongunstige weer was het aantal deelnemers wandelingen door het Schelphoekgebied op zaterdag 11 mei j.l. niet groot Toch heeft het kleine gezelschap genoten van al wat er intussen ook daar "leeft en groeit". Zeer geslaagd was de namiddagwandeling door de Schuddebeurse bossen, op (Hemelvaartsdag). Hiet alleen de vele vogels, maar ook de (sommige heel bomen, de struiken en heesters en de krachtige flora bezorgden de deelm .een interessante middag. Vuurtorenslachtoffers In het afgelopen winterhalfjaar vielen weinig vog als slachtoffer van de vuurtoren te Haamstede. Haar Drs."rattel van het l gisch Museum te Amsterdam berichtte zouden veel heldere nachten in het a lopen voorjaar daarvan de oorzaak zijn geweest. Ook de lichtschepen hebbe melding van slachtoffers gemaakt. Door de heer R.Saman, Hoofd Kustliehtm te Haamstede werd aan dat Museum wel een patrijs opgezonden. De heer Samai schreef daarbij dat hij in zijn loopbaan als lichtwachter nog nooit een pa dood bij een vuurtoren had gevonden. Een interessante waarneming dus. Strandwaarnemingen: Hu alle gegevens binnen zijn betreffende de door de ïj wacht in het najaar van 1967 georganiseerde tellingen van olieslachtoff onder de vogels, kan wel worden gezegd, dat het de afgelopen winter is i| gevallen. Noch op het 17 km. lange strand, noch aan de zeedijken of eldeii Schouwen-Duiveland zijn veel dode vogels gevonden. De Vogelwacht blijft ec! op dit punt haar aandacht schenken in het bijzonder wanneer op zee dicht de kust olievelden mochten worden waargenomen. Een regelmatige telling in de adgelopen winter plaats vond wordt niet nodig geacht. T'rekgegevens Het afgelopen voorjaar was in de Westhoek van Schouwen eenl vreemde eend te zien. Het betrof een "casarcaeend" die op 15 april door. tuurvrienden werd waargenomen in de Koudekerkseinlaag. Een zelfde soort' (vermoedelijk dezelfde) werd door ons op 8 april waargenomen in het natml servaat bij de "Oude Hoeve" te Renesse. Tevoren waren meerdere casarcaeeiij gezien op de slikken bij de Grevelingendam bij Bruinisse. Op 20 maart werd te Schuddebeurs een sppelvink waargenomen en op 12 apri te Haamstede. De eerste gele kwikstaarten werden het afgelopen voorjaar gezien op 24 Op 15 april hielden zich veel gele kwikstaarten (op doortrek?) op in de te Haert te Noordwelle. De eerste boerenzwaluw werd in de Westhoek op 6 april gezien. Op die da» verbleef te Renesse nog een bef lijster. Ook eaarna werden nog enige befl® waargenomen. Op 14 maart vond de landbouwer C.J.v.d.Panne te Haamstede op zijn akker el dode stormmeeuw. Het dier bleek op 1 juli 1957 als nest jong te zijn geriniji te Kangasala Keso in Pinland. Onze asylhouder, de heer Bakker te Burgh ontving een geringde vogel. Het trof hier een zieke "alk" die was gevonden aan de zeedijk bij Burghsluis. ge dagen later stierf deze vogel. De van het Museum te Londen afkomstige werd opgezonden maar bericht daarover werd nog niet ontvangen. De koekoek werd voor het eerst gehoord op 17 april te Renesse. De nachtegaal liet zich op 18 april reeds te Burgh horen. V

Sterna | 1968 | | pagina 2