- 4 - vogels gesproken! Soms wilden kinderen wel eens één van de jonge vogeltjes op de hand neme Verstandige ouders weerhielden hen met een duidelijk waarom van deze -- overigens goedbedoelde -- liefkozingen. Op 13 juni was het zo ver. Vijf jonge fitisjes togen met hun ouders de wij wereld in. Geen veertje gekrenkt, ondanks de grote mensenmassa die dage lijks, haast óver het vogelwiegje, haar weg zocht. Hulde aan de velen, die dit mogelijk maakten! I Overwinterende Zwartkop. Af en toe overwintert hier eens een zwartkop. I afgelopen winter was dit het geval in de tuin van de heer Lodewijk te Rei Mevrouw Lodewijk zag het dier geregeld op haar voertafeltjeHet was een we lijk exemplaar (met een bruin "petje" dus, niettemin heet het toch ook zwartkop. Zilvermeeuw gepaard met Kleine Britse Mantelmeeuw. Een meeuwenpaar, waai de mannelijke partner uit een KI. Br. Mant elm eeuw en de vrouwelijke uit een vermeeuw bestond, werd op 26 mei waargenomen in het westelijk gedeelte va Zeepe (waarnemers Mr.Dr.Vil.P.Martens en J.P.O.Boot). Lit komt wel meer vo maar toch is het geval wel vermeldenswaard. Helaas lag het nest niet in beschermde kolonie en is het legsel bij het weghalen van de "wild"nestele meeuwen verloren gegaan. Een heel slechte beurt! Naar wij vernemen heeft een viertal dames, behore tot de Burgh-Haamsteedse middenstand, zich in de Vestenschouwse vogelwei misdragen op een manier, die we -- zeker van moeders -- niet verwachtten Meer dan 100 eieren werden door hen geraapt, nota bene in de afgerasterd zilvermeeuwenkolonie. Op een plaats, waar door de goede zorgen van zee velen een uniek stuk Schouwse natuur in stand wordt gehouden, dat door t wel iedere vacantieganger (klant van de middenstand!!) wordt bezocht en waardeend. Hoeveel stads- en andere kinderen genieten er jaarlijks in scd excursies door van zeer nabij kennis te maken met het vogelleven! Neen, d is een heel slechte beurt. Gelukkig zijn de dames betrapt op heterdaad en bekeurd. Verkeersslachtoffers In de afgelopen maanden vielen weer veel vogels ai slachtoffer van het verkeer. De brug over de Oosterschelde en de verkeerswegen tussen Burgh/Haamstede Renesse en Zierikzee bleken voor de vogels weer zeer gevaarlijk te zijn. Vooral op de brug werden veel aangereden vogels gevonden. Kokmeeuwen, duiven, tureluursscholeksters, kieviten, grutto's, jonge eenden, merels, en nog andere vogelsoorten vonden bij het kruisen van dez brug en wegen de dood. Hit ondervinding weten we, dat het - mede met achteropkomend verkeer -I altijd mogelijk is een kruisende of op de weg zittende vogel te ontwijken. Een kort signaal echter doet de vogel vaak tijdig de vlucht nemen. Op de drukke verkeersweg tussen Renesse en Haamstede, waar weer de be-keï waarschuwingsborden door de Vogelwacht zijn geplaatst, zien we desondanks toch nog veel automobilisten die zich om die borden kennelijk niets bekos meren en met grote snelheid over deze weg rijden. Wel jammer voor de auto rijders, want de omgeving en het uitzicht zijn er zo mooi! Ze zien er niets van!

Sterna | 1968 | | pagina 4