- 2 - richt en de plannen om in het komende voorjaar een eigen botanische tuii aan te leggen, ..hebben al vaste vorm gekregen! Hebt U of hebben Uw kenni: kinderen die liefde voor de natuur bezitten? Geef ze dan op als lid van Jeugdvogelwacht bij de secretaresse, mevr .van Leeuwen, Havenpark 34 te Z rikzee, tel. 01110-2809, of bij het bestuur. De contributie bedraagt ƒ.1 per jaar. WINTERVOE PEKING Bij het verschijnen van deze "Sterna" is de winter reeds met enige gestrei heid over Schouwen—Buiveland ge,trokken. Hoewel het in Zeeland over het meen niet zó streng vriest als in Noordelijk Nederland., toch kan het ook zodanig winteren, dat het voor de overblijvende vogels moeilijk wordt om; de kost te komen. Vooral als de grond met sneeuw bedekt is wordt het eei moeilijke opgaaf voor vele vogels om de krop te vullen. We weten, dat in verleden reeds veel aan de voedering van vogels werd gedaan. Vele onzer den maken er reeds een gewoonte van in het najaar, voedertafeltjes te pl; sen en daarop etensresten te deponeren. We wekken allen op om - zo de wi omstandigheden dit in de komende winter noodzakelijk maken - de vogels ui te vergeten. Als bij zeer strenge vorst sloten en plassen bevroren zijn, kunnen zich in wakken soms veel hongerende watervogels ophouden. Gelievt waarneming- daarvan het bestuur van de Vogelwacht in kennis te stellen, i maatregelen genomen kunnen -worden. DB VOGELTREK IN ONZE DELTA Ons lid de heer J.C.Wedt de Swart uit Middelburg, die reeds grote beken; heid verwierf door zijn studie over de vogeltrek langs de nieuwe bruggen dammen in Z.W.Nederland, heeft over dit onderwerp een fraaie en overzici lijke plattegrond ontworpen, die op de tentoonstelling "Van terp tot del; plan" in het onderwijsmuseum in den Haag een welverdiende belangstelling niet. Het onderzoek naar deze gewijzigde vogeltrek, waaraan behalve de he V/edts de Swa,rt nog enkele andere leden onzer vereniging meewerkten, were gesteld door de Kon.Ned.Natuurhist.Ver. afd,Zeeland. JAARGANGEN VAN "STERNA" GEVRAAGD Eén onzer Belgische zusterverenigingen zou voor studiedoeleinden in haai bibliotheek gaarne de beschikking hebben over alle tot nu toe verschenen nummers van ons orgaan "Sterna" en één of meer werken van wijlen de heer verberg. V/ie van onze leden kan ons hiermee helpen? Wie heeft nog enkele jaargangen (of alle!) en wil ze voor dit doel afstaan? Snuffelt U nog ee even achterin Uw boekenka,st of op de vliering en, bij een gunstig results bel dan even de voorzitter of de secretaris op, of schrijf een briefkaart Adressen en telefoon zie kop. VERSLAG VINKE NB AAN WE S TE NS C H 0UV7 E N 1 968 Met betrekking tot de Vinkenbaan te V7estenschouwen, schreef ons lid, de heer Van Rhee te Rotterdam, als volgt: Het afgelopen seizoen bracht ons niet hetgeen we er in 1967 van verwacht Het vangen met het geluid, zoals reeds beschreven in het vorige verslag, werkte nog niet perfect. Dit was voornamelijk te wijten aan de toonhoogte de graspieperzang, waar de hoogste tonen uitgefilterd bleken te zijn. Toe we tenslotte dit euvel ontdekten en verholpen hadden, was de gra,spiepert voor het grootste gedeelte reeds voorbij. Ook de veldleeuwerikkenvangst bleef ver achter bij het vorige seizoen. lis ons ter ore kwam, was dit bij andere vinkenbanen ook het geval. Overigens ten we hiervoor nog geen verklaring. Natuurlijk waren-er ook verrassingen. Allereerst de notenkrakers, die we gelmatig langs zagen trekken. Bijna iedere vangdag waren er enkele boven soms naast de baan» Een topdag was 5 oktober met ongeveer 50 ex. in klei groepjes. Hoewel we allerlei soorten lokaas probeerden, konden we er in taal slechts 9 vangen, die aan het vijvertje kwamen drinken. Zoals reeds in de pers vermeld is, kregen we binnen een maand al één te: melding uit Frankrijk, waar het dier natuurlijk geschoten moest worden. Enkele andere nieuwe soorten voor de vinkenbaan waren de vangsten van ei koekoek, twee roodborsttapuiten, een grauwe klauwier en twee buizerden. laatste soort zagen we dit najaar opvallend weinig. Va.n de overige nor® roofvogelsoorten waren de sperwers goed vertegenwoordigd, de kiekendieve en de torenvalken normaal. Bijzondere waarnemingen: 29 juli en 31 aug, 1 wespendief; 26 oktober 1 si leken; 28 september de 1 e kramsvogels en koperwieken; 5 oktober de Ie ijs gors Tenslotte nog de vangst van een dwaalgast op 20 oktober. Voor de 4e maa- (1961 en 2 x 1962) vingen we een witkopgors, waarvan de bevestiging der

Sterna | 1968 | | pagina 2