c.Loch Garten met Kuifmees, Kruisbek, Auerhoen en Visarend. dBergmeertje met Parelduiker en Kuifduiker. e.Verschillende korte trips met kans op waarneming raven. Natuurlijk was er s avonds alle gelegenheid het knappende haardvuur voor de koele avondlucht te verwisselen. Ondanks al deze "vette kluiven" voor vogelliefhebbers, dient toch niet uit het oog te worden verloren dat het landschap en het land als geheel een mens in staat stelt zich na veertien dagen waarachtig herschapen te voelen. Na al deze jubeltonen moet er nu helaas een somber geluid komen. Onder meer door de financiële moeilijkheden en de deviezenbeper- kingen in Groot-Brittannië ziet de heer Murdoch momenteel geen kans zijn pensionnetje en reisburo op de oude voet voort te zetten. Hij zoekt nu naar een mogelijkheid om al de mensen met wie hij tot nu toe prettige contacten heeft gehad (meren deels nngelsen, maar ook veel Amerikanen en Nederlanders) toch nog op de een of andere manier van dienst te kunnen blijven. Zelf denkt hij hierbij aan inkrimping van zijn programma'd en oprichting van een soort vereniging. Ik geloof echter dat de enige oplossing in het commerciële vlak ligt. Meer buitenlanders naar Kingussie en de zaak is gezond. Dat hij betrekkelijk wei nig buitenlandse gasten heeft, zit m.i. in de onbekendheid van zijn instituut. Vandaar dat ik via dit stukje alvast de leden van de Vogelwacht probeer te interesseren. Hoevelen zouden Schouwen-Duiveland niet eens voor een poosje willen verwisselen met Schotland? Ongetwijfeld velen. Mijn idee is nu ongeveer het volgende: 1.Indien ongeveer 10 of 12 personen geïnteresseerd zijn in het bovenstaande, zou de reis met particuliere auto's gemaakt kunnen worden (kostenbesparing voor autobezitters indien gecombineerd wordt gereisd) via Amsterdam-Immingham(Hull) 2.In Schotland is men volkomen vrij om al of niet aan de excur sies deel te nemen. 3.Na één jaar behoeft het idee niet uit te sterven aangezien er in Schotland ongeveer zes verschillende programma's afgewerkt kunnen worden (zelfs wintersport), terwijl de pioniers onge twijfeld andere vogelwachtleden lekker zullen maken. Zouden degenen die in beginsel belangstelling voor bovengenoemd plan hebben, mij binnen 14 dagen na het verschijnen van dit blad een berichtje willen sturen? Dan kan ik daarna met de heer Mur doch de details bespreken. Bij voorbaat hartelijk dank. Bruinisse, 26 november 1968. A.Moelijker, Padjes 3.

Sterna | 1968 | | pagina 8