- 2 - Weydeweg (2 uur) en voor Zierikzee en omgeving "by B orrendamme (eveneens 2 uur). Opgave van meewerkende gidsen graag aan Mevr.van Leeuwen-Mennema te Zierikzee (tel.01110-2809) De dode roofvogels. Het, onderzoek naar de doodsoorzaak van de in decembe 1983, vooral in de omgeving van Schudde!eurs en Zierikzee gevonden (ver giftigde?) "buizerden, torenvalken enz. is nog steeds gaande. Wil men ons s.v.p. dadelijk op de hoogte brengen van eventueel nieuwe vondsten en' dez besohikbaar stellen voor onderzoek? Herhaling van het verschijnsel tenge volge van de voorjaarszaai in de landbouw zou niet geheel onmogelijk kun nen zijn. Jonge vogels met ru3t laten? Dat men zich ontfermt over hulpeloze jonge vogels is alleen maar toe te juichen. Met straks de jonge bergeendjes weer op komst is het misschien toch wel goed er even op te wijzen, dat niet ieder groepje jonge eendjes als ouderloos moet worden beschouwd. wijl3 is het begeleidende ouderpaar angstig geworden door onze al te die naderende nieuwsgierigheid en daar (foor op wat grotere afstand van het jonge groepje gaan lopen of vliegen. Door zo ver mogelijk van de kleintj vandaan te blijven en net te doen, om men niets ziet, geven we de oude vogels weer de gelegenheid om zelf de leiding van hun jongen op zich te nemen. De oversteek van de drukke verkeersweg blijft altijd een moeilijke opgave. Maar we-zagen (gelukkig) al heel wat autobestuurders(en zeker busbestuurders van de R.T.M. en van Oeveren verdienen hier.een pluim!) die dergelijke situaties met gevoel hielpen oplossen! Inventarisatie broedgebieden. Het ligt in de bedoeling in de a.s. voorz mer broedvogelinventarisaties te houden in een aantal inlagen. Rónd Zie rikzee zal dit geschieden door de heer Eckhardt (hopelijk met'behulp van een paar andere liefhebbers uit die omgeving), terwijl Flaauwers- en \Veversinlagen zullen worden bewerkt door de heer Viergever met de voor zitter en secretaris. DE GROENE TIEN 1. Wij beschadigen geen bomen en struiken. 2. Wij laten de bloemen staan. 3. Wij laten de vogels en andere dieren met rust. 4. Wij zijn uiterst voorzichtig met vuur in bos, hei en duin. 5.'Wij gooien nergens afval neer. 6.'Wij helpen met de rust in de natuur te bewaren. 7. Wij zetten onze auto op een daarvoor bestemde plaats. 8. Wij houden rekening met anderen bij het plaatsen van tent of caravan. 9. V/ij nemen dè plaatselijke regels en voorschriften in acht. 10. Wij ontzien gemeenschappelijke en andermans eigendommen. Opdat ze nooit meer vergeten worden, hier nog even de Groene Tien Niet alleen door de "vreemdelingen", maar ook door ons zelf wordt nog maar al te veel tegen deze punten gezondigd. De ruimte ontbreekt om hi£ een "bloemlezing" (maar dan in negatieve zin helaas!) te laten volgen van al wat er aan afval en viezigheid in sloten wordt gedeponeerd. Zij die meewerken aan de jaarlijkse sloten3choonmakerl1en weten er wel van me te praten! En moeten nu beslist alle in het wild te voorschijn komende bolgewassen (narcissen e.d.) al worden afgerukt als ze nog maar nauweb boven de grond komen? Of wordt hier stelregel: als ik het niet doe, doe een ander het toch! Het is dan echter wel droevig, dat ook de particu liëre tuintjes niet meer worden ontzien! "SCHOTLAND" "Een paradijs op anderhalve dag afstand" schreef ons lid, de heer A.Moe- lijker te Bruinisse in een bijvoegsel van "Sterna" van december 1968. Hij vermeldde daarin dat belangstellenden voor een rei3je naar Sch.otlani ■zich bij hem konden aanmelden. Inderdaad waren er voor deze reis gegadig den. De reis kan echter niet doorgaan, want d.d. 8 maart j.l. verzocht de heer Moe lijker ons, het volgende berichtje in "Sterna" op te nemen: "De door de' heer A.Moelijker te organiseren vakantie in Schotland gaat niet door. Er was wel genoeg belangstelling van Nederlandse zijde, namelijk' 9 personen met 3 auto's, zodat nog plaatsruimte ove was, maar deze belangstelling werd van Schotse zijde niet op'prijs gesteld. Een bittere ervaring rijker geworden!"

Sterna | 1969 | | pagina 2