sl-ernci Vereniging3"blad van de Vogelwacht "Schouwen-Duiveland" jaargang juni 1969 No.2 Redactie; L.Kouwen, Capelweg 16, Renesse. Voorzitter; J.P.C.Boot, Duinweg 31, Haamstede. Tel. 616. Secretaris; M.Kristelijn, Jan van Renesseweg 12, Renesse. Tel. 277* Penningm. Mevr. M.C.Joppe-Muste, P.D.de Vosstr. 7, Zierikzee. (girorrr, 59368 t.n.v. "Vogelwacht Schouwen-Duiveland". Contributie; gewone leden ƒ.3,.per jaar. Leden die tevens lid zijn van het I.V.N. betalen ƒ.5,50 per jaar. Nieuwe leden: Mevr.A.J.Heringa-baronesse Van Höevell, Oude Haven 39, Zierikzee de heer C.M.L.Koole, W.G.Bootlaan 14, Burgh/Haamstede de heer L.Becu, De Kanterlaan 12, Zierikzee de heer J.H.A.Ochtman, Lange Nobelstraat 14, Zierikzee de heer J.Ploeger, Provincialeweg 11, Hapert de heer Joh.P.Vaane, Pillauerstrasze 7,75 Karlsruhe - (D) de heer G.R.Mast, Visstraat 9, Zierikzee de heer W.P.van Ballengoijen, Prinses Margrietstraat 10, Zwijndrecht de heer H.J.Timmink, Zeepaardjesweegje, Haamstede de heer Drs. G.L.Rinkel, 's Gravenwetering 61, Rotterdam 16 de heer Ir. G.J.de Wolf, Strandweg 5, Haamstede de heer Mr. D.Lolcama, Baronielaan 157, Breda Mevr.J.P.W.Loleama-Coolsma, Baronielaan 157, Breda V erenigingsnieuws trictsvergadering I.V.N.op Schouwen Op 29 maart j.l. vergaderde het District Zuid-Holland/Zeeland (District V) het I.V.N. in het kamphuis van Staatsbosbeheer in het Schelhoekbos. Het 3 wel heel vervelend da,t door allerlei omstandigheden (vooral griep) onze ïelwacht slechts door de secretaris, de heer Kristelyn, kon worden vertegen- rndigd. Een unieke gelegenheid om eens nader met de I.V.N.-ers uit Zuid- Lland kennis te maken moest hierdoor helaas onbenut voorbijgaan! Een woord i lof aan onze secretaris voor de manier waarop hij onze vereniging vertegen- )rdigde, alsmede aan de dames, die er voor de inwendige mens zorgden!. Het verslag van de Districtssecretaris, de heer G.Stout te Woerden, ge- igt van een en ander met waa,rderen4e woorden. Op 18 april trad voor Het Nut en onze Vereniging op Dr.M.J.Adriani uit stvoorne, met onderwerp; "Het conflict Mens contra Natuur spitst zich toe", eerst aan de hand van dia's te hebben getoond, hoe onze natuur zich in de op van vele miljoenen jaren ontwikkelde, behandelde spreker op boeiende se de vele gevaren die thans deze natuur bedreigen en plaatselijk a.1 onher- elbaar vernietigden. Een leerzame avond, ook voor planologen, die op Schou- wel eens de indruk wekken het mes er te diep in te zetten. arvergadering Op 25 april j.l. werd de jaarvergadering gehouden in hotel "Bom" te Haam ede. De vele aanwezigen werden welkom geheten door de voorzitter, de heer .C.Boot, die de in het afgelopen jaar overleden leden in herinnering bracht, eciaal wijlen de heren Moolenburgh en Fokker, die zich in hun leven wel "bij- ader hebben ingespannen in het belang van de vogelstand op SchouWen-Duive- xd. Een moment stilte werd da.arna in acht genomen. De voorzitter herinnerde vervolgens aan de in de afgelopen maanden optre de sterfte onder roofvogels en uilen.. Op Schouwen-Duiveland werd een on- stbarend aantal slachtoffers aangetroffen. Een ingesteld onderzoek heeft pgewezen dat in vele gevallen van vergiftiging sprake is geweest. Door deze erfte kan een verstoring van het evenwicht in de natuur optreden en het is enszins uitgesloten dat het optreden van een muizen en rattenplaag het gevolg '1 zijn. Ook vestigde hij de aandacht der aanwezigen op de toenemende onleef- arheid voor mens en dier in het westen van Nederland, tengevolge van de zich eeds uitbreidende industriële objecten (luchtvervuiling). Bovendien gaat eeds meer landschapsschoon verloren door aanleg van havens, wegen en dammen niet te vergeten door de aanleg van nieuwe stads- en dorpsgedeelten. Het lijkt er op dat natuurschoon t_e gemakkelijk wordt opgeruimd voor de bouw n huizen e.d. Ook de allengs toenemende vervuiling van wegen en sloten op Houwen baart zorg. Veel afval wordt zonder meer (meestal stiekem) langs de

Sterna | 1969 | | pagina 1