- 2 - weg of in de sloot gedeponeerd. De voorzitter deed een "beroep op de lede "bij aantreffen van vuil enz. daarvan kennis te geven op het gemeentehuis. Het jaarverslag van'de secretaris en het financieel verslag van de pe ningmeesteresse werden goedgekeurd. Met algemene stemmen werden herkozea reglementair aftredende "bestuursleden mevr. H.v.d.Salm-Doornink, mevr.M. Joppe-Muste en de heer W.L.Kr is te lijn. Het voorstel om aan het "bestuur toe te voegen mevr.E.S.v.Leeuwen-Menu Jeugdvogelwactit) en de heer F.Schoonakker (Natuurgidsen) beiden te Zier werd eveneens goedgekeurd. Bij de rondvraag werd gevraagd of de mogelijkheid bestond in de Koudeke inlaag '"'Sterns" als broedvogels te krijgen. Van deskundige zijde werd naar ren gebracht dat dit vrijwel onmogelijk was. De laatste jaren is de stand sterns als broedvoge! op Schouwen-Duiveland met sprongen teruggelopen. G sterns, die sinds mensenheugenis in de inlagen bij Flaauwers hebben gebro zijn al enige jaren achtereen daar niet meer- teruggekeerd. Ook het aantal dende visdief jes en dwergsterns liep onrustbarend terug, een verschijnsel zich niet alleen op Schouwe n-Duiv eland heeft, ge'openbaard. Indien men tha de Koudekerkse inlaag pogingen zou aanwenden om sterns te lokken, b.v. d op bepaalde plaatsen stro uit te strooien, dan wordt verwacht dat wel ko wen, maar toch geen sterns zullen komen. Kokmeeuwen dienen uit die inla ter te worden geweerd in verband met de vele daar broedende kluten. Zoals aangekondigd zou de heer J.J.C.Tanis uit Doorn, na de pa/uze een zing met dia' s houden over de planten- en dierenwereld op Terschelling, omstandigheden was de heer Tanis echter verhinderd om naar Haamstede te Gelukkig werd ons lid, de heer S.Moelijker te Schuddebeursbereid gevond door hem in laatste jaren in de omgeving van zijn woning en in het Dijkwat bij Sir-Jansland gemaakte kleurenfoto's (op dia.) te vertonen. Moelijker "bl kosten noch moeite te hebben gespaard om een zeer mooie serie dia.' s te v garen. Een serie, waarin vogels, planten en bloemen domineren. Stuk voor dwingen zij bewondering af en - gezien het aantal deskundigen in de zaal werd vooral over de fraaie opnamen van paddestoelen, boleten, zwammen en ders uitgebreid gediskusieerd. Een prachtige avond, die heel laat door voorzitter werd gesloten, met dank aan de leden voor hun komst en met ve dank ook aan het adres va.n de heer Moelijker. 1 «V.N.-wandelingen De voorjaarswandelingen van het I.V.N. op 10 en 11 mei j.l. trokken weinig deelnemers naar Westenschouwen. Het ongunstige weer zal hiervan oorzaak zijn geweest! Bij te houden najaarswandelingen hopen wij in elk geva grotere deelname. V ogelgeluidenexcursie De morgenwandeling met vogelgeluidenstudie op Hemelvaartsdag werd, als tijd, een succes. Vele soorten broedvogels van de duinzoom en het bos van Slot waren zo welwillend zich-te laten horen. Sommige waren zelfs zo vrie lijk hun eigen naam te roepen, wat de- determinatie altijd veel vergemakkel Natuurwandelingen Inmiddels namen de rondleidingen door de Domaniale duinen en langs de kolonie van de zilvermeeuwen weer een aanvang (iedere dinsdag- en vrijdags 7,00 uur bij het pompstation van de waterleiding). Voorts begon ook de wekelijkse wandeling door de bezittingen van de N.V. goed Slot Haamstede (iedere woensdagmorgen 10,00 uur, ingang Slot aan de Noordstraat te Haamstede). Een prachtige wandeling door bos en duin. Duur a 2 uur. Cursus oontroleur Vogelwet Het ligt in de bedoeling om in de komende herfst en winter weer een voor controleur Vogelwet te houden. Mits hiervoor genoeg animo bestaat, sus omvat o.a. kennis van vogels, kennis van de Vogelwet, leren opmaken Processen-verbaal enz. Opgaven voor deelname gaarne bij de voorzitter J. Boot, Duinwegje 31 te Haamstede, tel. 01115-616 of bij de secreta,ris W.L lijn, Jan van Renesseweg 12 te Renesse, tel. 01116 - 277. Opgaven uiterlijk 15 augustus a.s. Deze cursus zou dan weer te Haamstede gehouden kunnen Herhalingscursus natuurgidsen De natuurgidsen, die zich hiervoor Interesseren, kunnen in het komende terseizoen deelnemen aan een herhalingscursus voor natuurgidsen. Op verse lende onderwerpen, die op de oorspronkelijke cursussen werden behandeld, dan nog eens wat dieper worden ingegaan. Daarnaast kunnen b.v. onderwerpe als -erfelijkheidsleer, bestuiving e.d. worden besproken. Opgeven vóór 1 tember a.s. bij de heer F.Schoonakker, Touwbaan 17 te Zierikzee, tel. 011*1 2635.

Sterna | 1969 | | pagina 2