2 - nader bericht van de he^r F.Schoonakker..Er valt echter al mee te rekenila dat de eerste cursus hiervaar valt dp donderdagavond 9 oktober a.s. We a vonden Dr.Martens bereid dan'met ons den' en ander over de "Paddestoelenroo te behandelen. Op iedere cursusavond zal worden meegedeeld wanneer de vlen gende avond wordt' gehouden en welk onderwerp dan zal worden behandeld. Zij die een avond hebben gemist kunnen zich telefonisch op de hoogte ste len bij de natuurgidsensecretarisde heer Schoonakker (tel. 01110 - 263 ef bij de voorzitter (tel. 01115 - 616) Lezingen in de komende maanden. Noteert U de volgende twee lezingen en mogen -we U dan als altijd we in groten getale verwelk om-en? Vrijdag 24 oktober a.s.des av-onds te 7~i45 uur zal in Hotel "Witte van Haamstede" te Haamstede de heer L.P.Pieterse uit Wolphaartsdijk voor •oris behandelen- "Vogels van Ze-eland". De heer Pieterse is Hoofd van ue O te Wolphaartsdijk .en is,.geboortig, uit Schouwen (Sero.oskerke)Hij bezocht de-Kweekschool voor Onderwijzers te Zierikzee en kreeg daar o.a. les van wijlen ons bestuurslid, de heer-3 .Vijverberg. Van hem "-reeg hij ook de lie de voor de vogels mee. En voor de fotografie. Fraaie dia's getuigen erv Vrijdag 28 november a.s.,- eveneens te 7>45 uur hopen we- de heer J.T (nu van het R.I .T.VO-.N.uit Doorn voor ons te mogen zien optreden me zijn lezing met dia's "Flora en Fauna van' Terschelling"Zoals U zich no wel zult herinneren,- zou deze lezing op onze jaarvergadering worden ge houden, maar door ziekte Van de heer Tanis ging het niet door. Deze lez wordt gehouden in Hotel Bakker te Burgh. R.I-.V.O.N. en I.T.B.O.N. worden samengevoegd tot R.I.T.V.O.N. Het ligt in het voornemen van de ministers van landbouw en visserij, ir.P.J.Lardinois, en van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk, mej dr.M.A.M.Klompé, om met ingang van 1 oktober 1969 de instituten het R.I.V.O.N. (Rijksinstituut voor Veldbiologisch Onderzoek ten behoeve van het Natuurbehoud) te Zeist en het I.T.B.O.N. (Stichting Instituut voor Toegepast Biologisch Onderzoek in de Natuur) te Arnhem op te heffen en over te gaan tot instelling van éen nieuw instituut, het Rijksinstituut voor Toegepast Veldbiologisch Onderzoek ten behoeve van het Natuurbeheer .(R.I—T.V .0.N. Bij deze concentratie wordt rekening gehouden met het toenemende be lang van de zorg voor de biosfeer en het beheer van het natuurlijk milieu Het nieuwe instituut zal toegepast veldbiologisch onderzoek verrichten ten dienste van natuur- en landschapsbescherming, ge.let op de relatie tu sen de levensgemeenschappen, zoals deze zich in cultuur- en natuurgebied voordoen. Het zal ressorteren onder het Staatsbosbeheer. Directeur wordt Prof.dr.D.J.Kuenen, hoogleraar in de algemene dierkunde aan de Leidse U versiteit en sinds 1966 prorector dezer universiteit. Prof.Kuenen is voor Zeeland geen onbekende. Van 1942 tot 1949 was als wetenschappelijk ambtenaar werkzaam bij de Stichting "Zeelands Proef tuin" te Wilhelminadorp, waar hij onderzoek verrichtte naar de bestrijding van insectenplagen in de fruitteelt. Onder zijn leiding vond ook het onde zoek plaats dat in 1954 en '55 door Drs.J.Mennema in een Schouwse boom gaard werd ingesteld naar de invlöed van bespuitingen met insecticiden de vogelstand in de fruitteelt. De Heimans en Thijs se prijzen De drie Heimans en Thijsseprijzen, die eens in de twee jaar worden toegekend, vielen voor dit jaar toe aan Mr.T.Lebret te Middelburg, de heer J.Philippona uit Kraggenburg en de heer E.J.Kortenoever uit Heems kerk, zulks op grond van veldbiologisch onderzoek of activiteiten in de geest-van Heimans en Thijsse. Wij vinden het verheugend, dat een onzer le den onder deze gelukkigen is en we wensen Mr.T.Lebret van harte geluk me deze prijs. Moge hij nog vele jaren het beet je vrije tijd, dat zijn drukke werkkring' hem laat, kunnen blijven bestede"' aan het vechten voor behoud van ons aller Natuur! Rondleidingen kinderen uit het Mr.de Rooshuis Gaarne doen we een beroep op onze gidsen zich af en toe beschikbaar te stellen voor het rondleiden van de kinderen, die op geregelde tijden in het Mr.de Rooshuis te Noordgouwe vertoeven. Deze rondleidingen zijn ge

Sterna | 1969 | | pagina 2