- 7 - )l entoonstelling. >e og geen 10 jaar na de oprichting waagde de Vogelwacht zich aan het organi- ■e ören van een vrij groots opgezette tentoonstelling. Van gemeentewege kreeg en de beschikking over een ruime schuur; het museum van Onderwijs uit den 'i aag gaf vele vogels in bruikleen en van alle- kanten kwamen medewerkers en ateriaal. et werd een groot succes, in 11+ dagen tijds bezochten meer dan 2000 mensen eze expositie. N 'intervoedering. n dit overzicht mag ook niet ontbreken, even terug te denken aan de enorme e ïulp, die de Vogelwacht van alle kanten heeft ondervonden, bij de wintervoe- iering in het voorjaar van 1956. 3 let was één en al sneeuw en vrijwel aanhoudende matige tot strenge vorst. Zei len hadden de vogels het zo te kwaad. )e politieauto's "verreden" toen meer dan 11+00 km. Voor ons doel werd 5500 Li tg. voedsel ingezameld en uitgestrooid. 11 firma's, vele verenigingen en alle scholen zamelden in. )p kantoren ging men "met de pet rond"; padvinders collecteerden huis aan huis 'm sommige clubs, waaronder de Motorclub "Sparta" offerden gezamelijk. Ioor iets feestelijks in het vogelmenu zorgde de Kon.Zeelandia N.V. die meer ian duizend kg. amandelspijs beschikbaar stelde. Heel bakkers uit Zierikzee en elders deponeerden hun oude broden op verzamel plaatsen. Dagen en weken waren de vogelwachters (hoe passend die naam!) bezig alles te organiseren en het voer op de bestemde plaatsen te brengen. In Zierikzee reed de bellewagen voor ons. Landbouwers kropen in de koude op liun tractors, zelfs open jeeps werden gebruikt om het eten naar de enkele open wakken te brengen. 80van de reigers, 20% van de meerkoeten en 6% van de smienten haalden het niet De meest voorkomende vogels bij de open wakken y/aren: meerkoeten, waterhoen tjes, wilde eenden, kuifeenden, smienten, toppereenden, brilduikers, nonne tjes, grote en middelste zaagbekken, bergeenden, ijseenden, pijlstaarten, di verse soorten wilde ganzen en een gering aantal zwanen, wulpen en reigers. De oproep van de Vogelwacht via de krant aan de gehele bevolking van Schou wen om de vogels rond het huis te verzorgen, had groot succes. Vrijwel van huis tot deur deed men mee. Onze redacteur L.Kouwen, toen nog in actieve dienst, had een zeer groot aandeel in deze hele voedselactie-. Medewerking., Over medewerking hebben we nooit te klagen gehad. Dat ondervonden we al in de eerste jaren, toen een notaris - zonder tegenprestatie onzerzijds - bemidde ling verleende, om ons aan de koninklijke goedkeuring te helpen. Deze werd op 17 juli 1954 verleend. Veel sympathie merkten-we ook bij het 10 jarig bestaan, toeneen. Belgisch lid ons ƒ.100.schonk voor de Jeugdvogelwacht(Mogelijk is dit een invite bij deze terugblik op 20 jaren Vogelwacht. Het gironummer is nog altijd 59269 t.n.v. mevrouw Joppe, penningm. Vogelwacht te Zierikzee) Dat "Sterna"- altijd prompt op tijd komt is ook te danken aan de machinale adres sering, een vriendelijk gebaar van een grote industrie uit Zierikzee.

Sterna | 1969 | | pagina 11