- 8 - En zonder hulp van de technische school uit Zierikzee hadden we destijds nooit zoveel voederhuisjes en nestkastjes kunnen distribueren. Bij ons koperen feest herinneren zich velen van ons nog wel de originele tekening van de ontwerper Co de Vos uit Zierikzee. Het -was dat leuke vo blad met dat halve ei erop. Rotary Zierikzee bedacht ons toen met een welkom bedrag. De samenwerking met de Dienst der Domeinen is al die jaren bijzonder goe geweest Sympathiek staat onze gemeente Westerschouwen, vroeger dus de 3 aparte nen, tegenover de Vogelwacht. Aan vele dingen is dat te merken, o.a. aa een jaarlijkse subsidie. Dat G.S. van Zeeland subsidie verleende is hier reeds vermeld. Van de verenigingen "Stad en Lande van Schouwen en Duiveland", "V.V.V. Haamstede" en. "de Stichting het Zeeuwse Landschap" ontvangen we eveneen al die jaren subsidie.' Een gift van ƒ.500,bestemd voor het Jeugdwerk op Schouwen,verstrekt 1955 uit het J.v.d.Huchtfonds te Arnhem, via de Stichting Zeeland is hi ook'zeker het vermelden waard. Voorts kunnen in geval van strenge vorst putten uit het rampennatuurfon opgezet door de leden. Het "Waterschap Schouwen" was ons ook ter wille, niet alleen door de ui gifte van gronden in de Koudekerkse inlage aan Vogelbescherming Nederia (wij verzorgen de bewaking, die" Amsterdam honoreert), doch ook door de mogelijkheid borden te plaatsen en met het beschikbaar stellen van het no boerderijtje voor vogelstudiedoeleinden. Het positieve aandeel van de pers is ook al even ter sprake gekomen. Voo de eilandelijke krant, de Zierikzeese Nieuwsbode, die ons natuurlijk het kent, heeft veel bijgedragen aan'de goodwill en de populariteit, die we thans bezitten. Ten slotte_ zou de toekenning van de Heyrnans en Thijsse prijs aan een van leden tot het onmogelijke hebben behoord, als er geen Vogelwacht Schouwen had bestaan. Want zonder weerklank zou er geen natuurbeschermingsgedacht kunnen zijn. Zij die heengingen. Verscheidene leden, waaronder vele goede medewerkers zijn in de afgelopen jaren overleden. Hun namen worden hier genoemd. In 1953 ontviel ons de Heer Borgmeyer, die de eerste jaren nauwgezet al drukwerk, waaronder vele jaarverslagen, verzorgde.'Zelf was hij ook zeer de natuur geïnteresseerd. In Oosterland overleed plotseling de kooiker W.van Dijke, direct betrokke bij Vogelbeschermingswerk en vol plannen om zijn ideaal uit te dragen. Van de familie Quistbekend door hun goede zorgen aan de vele kluten, bij hun toenmalige woning in de Koudekerkse inlagen broedden, ging de ech genote heen. Vele tientallen jaren hebben zij altijd weer "hun kluten" gad geslagen, de eerste binnenkomenden elk jaar weer opnieuw begroet en als ware pionniers het hele gebied als vanzelfsprekend beschermd.

Sterna | 1969 | | pagina 12