Met het heengaan.van Opperwachtmeester Slieker uit Brou wershaven verloor onze vereniging in 1959 ook een ware steunpilaar. Vele jaren heeft zijn en thousiasme bijgedragen tot groter bloei van de Vogelwacht. Voor de tentoon stelling heeft "Opper" Slieker ook veel tot stand gebracht. In 1962 overleed de dierenarts J.Stevense uit de Westhoek. Als natuurkenner heeft hij onze vereniging met raad en.daad bijgestaan, hij .kende de streek als geen ander. Een jaar later ontviel onsburgemeester RÖell, Als zeer geïnteresseerde en als hoofd van de gemeente heeft hij ons bijzonder veel steun .gegeven. In dat zelfde jaar verloren wij 3 vogelbeschermers van naam; de heren Buis man, Drijver en Dr.Verhoeven. De sympathieke Belgische arts kende Schouwen van zeer nabij. Vaak heeft hij lezingen voor ons gehouden. In 196/+ overleed "meester" de Nooyer, die als hoofd van de school te Renesse en als kenner van de streek veel voor onze vereniging betekende. Wethouder Vis ging in dat zelfde jaar heen. Lang was hij een gewaardeerd bestuurslid. Een zeer onverv/acht verlies .betekende in het bijzonder de plotselinge dood van de penningmeester P.M.den Haan, die 15 jaar lang de ziel was van de Vo gelwacht. Behalve financieel beheerder was hij een uitmuntend excursieleider en de stimulans voor de jeugdvogelwacht (hij was één van de medeoprichters). Bovendien deed hij als één van de eersten met goed gevolg examen voor Contro leur-Vogelwet De vaste medewerker voor veel trekgegevensde Controleur-Vogelwet Geleynse uit Renesse overleed eveneens in 196k. 1965 gaf ons het verlies van 3 leden: Commissaris de Cascmbroot, o.a. aanwe zig op onze tentoonstelling en een trouw lezer van "Sterna"; onze nestor Vijverberg, al vanaf 1910 in touw voor de vogels, een legendarische figuur; en de actieve jonge Gerrit van de Hoek, pachter, bewaker en beheerder van de destijds zo beroemde Schouwse inlagen, zo intens boeiend beschreven door "meester" Vijverberg. Een grote leegte ontstond ,ook door het heengaan van de docent Anton van den Oord, die vele geluidenexcursies heeft geleid en volkomen op de hoogte was van de Schouwse vogelstand. Najaar 1967 hoorden we van het ongeluk van J.aap van Dijk. Door "zijn I.V.N. waarvan v/ij al spoedig deel uit maakten, hebben velen van ons hem bijzonder leren waarderen. Verscheidene lezingen heeft hij voor ons verzorgd. In 1968 overleed de heer Moolenburgh, een vogel- en natuurbeschermer bij uit stek. Hij was ook bij de oprichting aanwezig. Zijn verdienste is onder meer, dat hij het mooie .en uitgestrekte natuurvezit om zich heen heeft gecreëerd, een oase voor weide- en andere vogels als broedgebied. Destijds nam hij één van de eerste broedgevallen van de oeverzwaluw op Schouwen waar. Voorts, verloren wij in de heren Dr.van Koersveld, W.G.Boot en Ir.Berdenis van Berlekom leden, die meermalen van hun sympathie en activiteit voor de Vogelwacht blijk gaven. Tenslotte gedenken we hier nog twee leden, die dit jaar heengingen, de geestige Belgische geestelijke en leidsman van "de Wielewaal" Monseigneur Seghers, een zeer geziene figuur, ook in Nederland on M.L.J.Fokkeral vele jaren medewerkend lid, Controleur-Vogelwacht .en leider van de natuurgidsen. Als er één de streek kende en verkende, dan was hij het wel. Vele honderden zomergasten hebben door zijn persoonlijke manier van gidsen, de Schouwse na tuur beter leren kennen. Vogelasyl. Een heel aparte plaats neemt het vogelasyl in. Begonnen in het duinwegje te Burgh, als initiatief van een enthousiaste leerkracht, werd dit werk na zijn

Sterna | 1969 | | pagina 13