- 10 - vertrek al spoedig overgenomen door zijn buurman M.J.Bakker (telefoon 5 die in de loop van de jaren onder moeilijke omstandigheden tal van gewo en op andere wijze uitgetelde vogels, weer op de wieken heeft geholpen, Dit gebeurde en gebeurt nog zonder tam-tam; maar zo eens in de zoveel mag deze zo belangrijke zorg op de achtergrond wel eens voor het voetli worden gehaald. Honderden vogels in vele soorten zijn door zijn zorgzame handen gegaan. Asylhoudor Bakker is thans ook in het bezit van een officiële machtigi van het Min. van C. R. en M (zgn. F.-vergunning) om beschermde vogels mogen huisvesten, terwijl zijn asyl door Justitie ook kan worden aangewe als bewaaradres voor inbeslaggenomen vogels. Het spreekt vanzelf, dat bij dit werk onkosten worden gemaakt; denk maa aan licht en warmte, timmerwerk, materiaal en voedsel. Is het daarom niet logisch, dat er in verband hiermee op deze plaats ei beroep wordt gedaan op de.leden, voor een extra bijdrage? Uw geld zal goed worden besteed. Het is hierboven al vermeld: giro 592: t.n.v. penningm. Vogelwacht te Zierikzee. Mevr.Joppe-Muste. Vinkenbaan. Dank zij de Vogelwacht, de lokale kennis van de leden en de hulp van de dienst der Domeinen, heeft het vogelringstation "Nebularia", bestaande de familie van Bee uit Rotterdam, op Schouwen al vele jaren vaste voet aan grond. .Elk jaar worden do vangresultaten in "Sterna" bekend gemaakt. Deze baa.i met glans de vergelijking met de andere ringstations in ons land doorst; Het is dan ook niet mis, alleen op de weekends en in de korte herfstvac ties in 9 jaren tijds meer dan 5C soorten, samen ruim 11500 vogels te ri En al is men zelf geen vogelringer van professie, iedere waarnemer kan hart ophalen aan de rijkdom van de vogeltrek. Ga eens bij gunstig trekvree de herfst de domeinbossen in met een kijker. In de bomen en in de lucht langs de kust is dan heel wat te zien en te horen. .Andere manier, van ringen. Voordat de heer van Ree naar Schouwen kwam, ringde onze redac eur, de o adjudant Kouwen al jaren de vogels in het veld, zonder net. Ook hij kwas met respectabele aantallen voor de dag, waaronder natuurlijk -verschi lende soorten, die een vogeltrekstation nooit vangt. Over de jaren 195^ en 1955 volgen hier de cijfers: samen 500 vogels, waa onder. AO kluten, g0 Noordse sterns, 1 kleine zeemeeuw, 28 grote sterns, 30 visdiefjes, bruine en 10 grauwe kiekendieven, 21 torenvalken, 7 st uiltjes, 3 stormmeeuwen, 20 reigers en 5 kneuen. Sprekers In de afgelopen 20 jaren hadden tal .van sprekers er de vaak nog lange r( naar Schouwen voor over, om de gevraagde lezingen te houden. Met veel enthousiasme en vaak .voorzien van dia's en filmmateriaal hebbe: zij onze leden altijd weer een brond van genoegen verschaft. Tot voor enif jaren betekende elke vogelwachtavond steevast een volle zaal, vaak tot te verbazing van vele buitenleden, die zich zo iets hier niet konden vo: stellen. Doch thans, al of niet in combinatie met "Huisvrouwen of Nut", kan elke spreker nog steeds op een groot aantal toehoorders rekenen. En niet ali- wat van ver komt wordt gewaardeerd, de avonden verzorgd door eigen lede: zijn ook altijd de moeite waard geweest.

Sterna | 1969 | | pagina 14