Iets dergelijks is op Schouwen ook niet ondenkbaar. Niet de vernietiging door de industrie, maar wel door de recreatie, voorbeeld door populaire bungalowbouw op (te) grote schaal, en het pageren van "de uniekste binnenmeren van Europa". Halen we zo niet spoedig het paard van Troye binnen? Schouws wensplan. In verband met bovenstaande bedreigingen is een Schouws wensplan n zakelijk. 1. Zo nodig samenwerking met: de Stichting het Zeeuwse Landschap, Sta bosbeheer, Gemeentebesturen, Stad en Lande van Schouwen en Duivelai eilandelijke en/of streek V.V.V.'s en overige provinciale natuurwac 2. Instructieavonden om ons wat vertrouwd te maken met het begrip "bi 3. Opinieonderzoek van het vacantiepubliek. k. Inrichting van een streekmuseum. 5. Voorlichting aan het publiek. Slot Nog moer dan voorheen zullen we ons moeten realiseren, hoe weinig er vo nodig is, om voel te bederven, grondig en voorgoed. Met als achtergrond de toeristcn(-geld)stroom, wordt elke plek grond, el dorp en de steden, die we bezitten, meer en meer opengegooid, om toch het vervoer van deze stroom te dienen. En daar moet alles voor wijken, de vegetatie, de vogels, de rust, de sf en het historisch eigen karakter, dat Schouwen ondanks de inundatie en ramp nog bezit. Als we niet attent zijn, wérken we hier aan mee. Hoe eerder wij op Schouwen daarom en daardoor de handen ineen slaan, des beter, opdat men voor onze twintig jarige Vogel- en Natuurbeschermingsw nog v/at gebieden mag overhouden om te künnen beschermen. N.H.Lysen.

Sterna | 1969 | | pagina 18