nog even: waar vindt U oen vereniging, waarvoor een contributie van ƒ.3,zoveel wordt gedaan? Het verdere winterprogramma Noteert U de volgende datum? Op. vrijdag 6 februari 1970» dps avonds kwart vó6r acht, zal voor ons op. treden in de zaal T. A.V.E..N..U.. van hotel Bom- te Haamstede, de heer M.CJ Visser te Burgh. De heer Visser,, geboren en getogen in de Schouwse Wed hoek, bezit oen aantal zeer fraaie kleurenopnamen, zowel betreffende i planten- en dierenwereld., als landschappelijk, van het Zeepegebied. Kol dus in groten getale naar Hotel Bom, om te kunnen genieten van "H.ot zl (en misschien nog wol moer). De voorzitter van de Vogelwacht wenst gaarne op de hoogte te worden ge steld van het vinden van dode (misschien vergiftigde) vogels. Daarbij 'ne opgaaf van datum en vindplaats. Ook wordt het zeer op prijs gesteld, indien de leden melding maken van feit, dat ergens op Schouwen-Duiveland houtopstanden dreigen te worden gerooid. Laten we niet vergeten dat bomen mogen worden beschouwd als f brikanten van zuivere lucht (zuurstof) en het is al erg genoeg, dat zo veel boomgaarden moeten verdwijnen. Als nieuwe leden mochten vrij begroeten: mcvr.Slaakweg-de Vos, Dorpsstraat 37, Driewegen bij Goes. de heer P.A.Verschure0.Polderstraat 7, Hansweert. de heer G.A.Brouwer, Prins Hendriklaan 5, Flat 310 te Soest. de Wel.Ed.Gestr.Heer Mr.F.W.C.G.Rothé, van Hoornbeekstraat 65, Den Haa mevr .Moerman, Nieuwe Boogordstraat Zf6, Zierikzee. Trekgegevens 20 september, veel, in z.w. richting trekkende en vissende .grote stera langs het Verklikkerstrand. 21 september werd te Ronesse een spreeuw gezien, die aan de linkerzijde vrijwel wit gekleurd was en een overigens wit gespikkeld* verenkleed hai De eerste kramsvogels zagen we dit najaar op 29 september in de duin streek. Opmerkelijk was op 23 oktober de grote trek van staartmezen langs de kui Een twintigtal overvliegende zwanen word te Renesse waargenomen op 6 nu vember In verband met het mooie najaarsweer is de vogeltrek in 1969 zeer gelei dclijk verlopen. De ruimte van dit - ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan onzer vore niging - bijzondere nummer van Sterna laten we verder graag geheel ter beschikking van de man, die destijds het initiatief' na tot oprichting van' onze "Vogelwacht", ons erelid do heer N.H.Lysen. Jarenlang was hij onze aktieve sekr'etaris en wist hij op bewonderenswaar dige wijze de vereniging door de jeugdjaren te leiden en tot een - in Schouwen-Duiveland met zijn vele kwetsbare natuurgebieden zeer zeker noo zakelijke - mondige vereniging te maken! Door zijn doelbewust uitdragen van de natuurbeschermingsgedachte maakte hij do vereniging bekend tot ver buiten onze landsgrenzen en kreeg hij ve volgelingen, die zich met hem vooral richten op het behoud van Schou wen- Duivelands nat-uur! Als geen ander kan juist hij de geschiedenis van ons aller Vogelwacht te schrijven, waarvoor' we hier gaarne Uw aandacht vragen.

Sterna | 1969 | | pagina 2