- 2 - Als positieve factor? Het zal niet meevallen, hier een antwoord op te ven. Maar het is nu wel een vaststaand feit, dat de Vogelwacht haar bes recht niet alleen in die jaren heeft bewezen, maar dat zij zeer zeker hi een onmisbare taak heeft te vervullen. Dat de Vogelwacht in die 20 jaren zo actief kön zijn, is aan de trouw te ken van de vele leden, die hun krachten blijven geven aan hun vereniging een voorbeeld van prettig teamwork maar bovenal door het feit, dat h verenigingsblad "Sterna" ieder kwartaal weer prompt de bus in rolt. Wan juist hierdoor is de band tussen de leden onderling en tussen de andere gelwachten en diverse instanties ongetwijfeld verstevigd. Sinds tal van jaren gee'ft ook de pers aan onze activiteiten een voornam plaats in haar media. Mede daardoor is de Vogelwacht Schouwen een begrip geworden, zozeer zei dat enkele jaren na de oprichting een brief, gericht aan "De Vogelwacht land", prompt aan het juiste adres werd bezorgd. (Schouwen had toen nog enige Zeeuwse Vogelwacht Legio zijn ook de telefoontjes 'met de vraag: ben ik hier bij de "Vogelwacl Leden. Kwamen de--eerste leden voornamelijk uit de streek van oprichting (de We si van Schouwen).al spoedig werd dit aantal uitgebreid met leden uit Broui haven en Zierikzee. En binnen enkele jaren was er zelfs geen dorp meer eiland zonder leden. Daarnaast sloten zeer veel zomergasten zich bij onze vereniging aan. Evei 't kort wat cijfers. Op 10 mei 191+9 werd gestart met 16 leden. 7 jaar lat in 1956 waren er meer dan i+ÖO leden en 133 jeugdleden. In 1959 groeide i aantal uit tot resp. 560 en 300. In 196^ waren er zelfs meer dan 1000, 11 de jeugdleden mee. Dat een dergelijke aanhang consequenties met zich mee brengt, spreekt vanzelf. Men wilde niet alleen waar voor zijn geld, maai kréég die ook. Legio zijn de lezingen, excursies en andere activiteiten, in de loop van de jaren zijn gehouden. Controleur Vogelwacht. Het eerste jaar na de oprichting werd al met een cursus gestart voor Con leur Vogelwet 1936. 11 cursisten slaagden. (Voor de niet ingewijden kan k worden meegedeeld, dat deze cursisten zelfstandig kunnen optreden bij gec teerde overtredingen van de vogelwet) (verbalen opmaken, waarschuwingen delen, eieren in beslag nemen enz.) 17 jaar later werd deze cursus herhaald, 6 leden werden toen bevoegd gea Thans -start voor de.derde maal deze cursus. Als men weet, dat momenteel uit de provincies Brabant en Groningen samen der dan 20 controleurs zijn voortgekomen, slaat onze vereniging geen slee figuur. Toch zijn onze controleurs tot nu nog te weinig naar buiten opgetreden. E lijk komt daar verandering in. Maar de preventieve werking van deze leder, opsporingsbevoegdheid krachtens artikel 30 van de Vogelwet 1936 legt hie zeer zeker ook gewicht in de schaal. 'Waarnemingen Op gezette tijden werden waarnemingen verricht bij vogeltellingen van olie slachtoffers. Trekgegevens werden bijgehouden, vogelinventarisaties opge maakt enz

Sterna | 1969 | | pagina 6