x STERNA Verenigingsblad van de Natjiur- en Vogelwacht "Schouwen-Duiveland" lAe .jaargang maart 1970 No.l Redactie J.W.Eckhardt, Weststraat 23, Zierikzee Voorzitter J.P.C.Boot, Duinweg 31, Haamstede. Tel. 616 Secretaris M.Kristeljjn, Jan van Renesseweg 12, Renesse. Tel. 277. Penningmrs.: Mevr.M.C.Joppe-Muste, P.D.de Vosstr.7, Zierikzee. (gironr. 59368 t.n.v. Vogelwacht Schouwen-Duiveland). Contributie: gewone leden ƒ.3.per jaar. Leden, die tevens lid zijn van het I.V.N. betalen ƒ.5.50 per jaar. "Sterna" nieuwe stijl Na 13 jaar in de oude vorm te zijn verschenen, heeft het bestuur gemeend het verenigingsblad enigermate te moderni.seren. Mede ook op verzoek van enige le den, is deze nieuwe vorm zodanig gekozen, dat het blad gemakkelijker kan wor den bewaard. De inhoud zal op het. bekende groene papier gestencild blijven. Een schutblad geeft aan het geheel wat meer stevigheid, terwijl voortaan geen folio-, maar kwartoformaat zal worden gebruikt. In verband met het nog voorhanden zijn van een groot aantal enveloppen van het oude foripaat en mede omdat de adresseermachine op dat formaat is afge stemd, zal de verzending voorlopig nog "gevouwen" dienen te geschieden. Het doel is er echter op gerichtnzodanige grote enveloppen te gaan gebrui ken, dat het verenigingsblad ongevouwen kan worden verzonden. Aangezien de Vogelwacht de natuurbescherming in het algemeen voorstaat en vooral ook in de toekomst aandacht zal worden geschonken aan bescherming en b. ehoud van deflora op Schouwen-Duiveland, zullen in Sterna in de toekomst bijdragen over onderwerpen, de natuur betreffende, worden opgenomen. In ver band hiermede is het bestuur van mening, dat de naam "Vogelwacht" Schouwen- Duiveland dient te worden gewijzigd in "Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duive land" Daze naam geeft de doelstellingen van de vereniging beter weer. Samenwerking met andere Verenigingen De Natuur- en Vogelwacht is voornemens in de naaste toekomst meer aandacht te gaan schenken aan de toenemende ontsiering van natuurgebieden door ver vuiling, het plaatsen van ontsierende borden en het onnodig verwijderen van houtopstanden enz. Het bestuur zal in voorkomende gevallen samenwerking zoe ken met de Vereniging "Stad en Lande van Schouwen-Duiveland" en zo nodig met de "Vereniging.Het Zeeuwse Landschap". Nog al te vaak worden langs wegen en paden afvalstoffen gedeponeerd die daar het gehele jaar doo^ blijven liggen. Dit kwaad neemt steeds erger vormen aan en hieraan dient paal en perk te worden gesteld. Voor suggesties van de zijde der leden houdt het bestuur zich aanbevolen. Verenigingsnieuws Ter gelegenheid' van het 20 jarig jubileum van de Vogelwacht en de uitgave van het jubileumnummer, ontving de penningmeester verschillende giften. Voor deze welkome aanvulling van de verenigingskas dankt het bestuur alle gulle gevers van harte. Onze redacteur stopt er mee! Onze redacteur, de heer L.Kouwen, legt, na 13 jaar deze functie tot ieders tevredenheid te hebben vervuld, de pen erbij neer. Een besluit, waarvoor we, gezien zijn leeftijd, begrip moeten hebben! Jammer, dat juist in dit Sterna- nummer de ruimte ontbreekt, om de scheidende redacteur eens even "in de zon" y te zetten.

Sterna | 1970 | | pagina 3