-2- Bestuur en leden danken hem oprecht voor het zeer vele werk dat hij voor vereniging heeft verzet. Moge het de heer Kouwen gegund zijn nog vele jar van de natuur (voor welker behoud hij- zo veel deed, nog altijd doet- en zek ook nog zal doen!) te genieten, maar dan nu in rust! Zijn functie wordt o' genomen door de heer J.W.Eckhardt te Zierikzeé, voor vélè onzer leden, i. 't bijzondere de jongere,'al lang geen onbekende meer. Rectificatie In het vorige Ster na-nummer schreven wij over Ir.A. J.Binsbergen. De heer Binsbergen verzoekt ons te willen berichten dat hij de Ir.-titel niet bezit.... Hij. jjl Insp>.ecteur.-rj(óg:eibescherming'bij het Ministerie van C., R. en M. Onze excuses! Natuurwandelingen, (hiervoor volgen geen nadere convocaties meer). donderdag 7 mei. (Hemelvaartsdag) Beluisteren van vogelgeluiden. Samenko men 's morgens 7 uur aan het eind van de Moolweg (achter het bos van het Slot) te Haamstede. Bij deze wandeling alleen luisteren, niet sprei vrijdag 15 mei Begin van de avondrondleidingen langs de zilvermeeuwenkd enz. lonie.'Samenkomen 7 uur bij het Waterleidingstation eind Adr.v.d.Weideweg. Kaarten kopen bij "V.V.V. Deze rondlei dingen hebben verder plaats iedere dinsdag- en vrijdagavond tot en met vrijdag 14 augustus. Voorbereiding voor de natuurgidsen op dinsdagavonc 12 mei, zelfdeplaats en tijd. zaterdag 23 mei en zondag 24 mei I.V.N.wandelingen. Beide dagen verzame- len 14,30 uur bij het parkeerterrein aan de Strandweg ten noorden van "De Schouwse Boer". Duur-van de wandeling ong. li uur. Voorbereiding voor de natuurgidsen donderdagavond 21 mei 18,45 uur zelfde plaats. "'■"•"Nprte-eirt" *0-als "datjam van de jaarvergadering vrijdagavond 24 april a.s., "19 ;4"5"uur "ttt Hot ei "'Het Wapen van Burgh" (de Koster). Zie verder de agenda. Ledenwerving Door het bestuur zijn plannen uitgewerkt om te trachten het ledenaan' van de Natuur- en Vogelwacht te verhogen. Daartoe zullen stencils worden vervaardigd die een opwekking om lid te worden bevatten. Deze stencils zullen o.m. worden uitgereikt bij te houden excursies en voorts ter uitrei king worden gedeponeerd op kampeerplaatsen, kantoren V.V.V.'s enz. Ook zullen zoveel mogelijk stencils worden bezorgd bij die inwoners van Schou wen- Duiveland, die nog geen lid van de vereniging zijn. Het Bestuur doet hierbij een beroep' op alle leden zich' voor ledenwerving in te zetten. Als elk lid een nieuw lid aanbrengt kan een forse groei van de vereniging ver wacht worden en zal nog meer dan voorheen g'ewerkt kunnen worden aan de natuur- en vogelbeschermingswerken op Schouwen-Duiveland. Nieuwe leden kunnen worden opgegeven aan de penningmeesteresseMevr.Joppe-Muste (zie adres in de kop van dit blad). VOGELS IN DE WINTER De winter 1969/1970 zal geboekstaafd worden als een lange - maar in het Deltagebied niet zo strenge winter. Een winter met afwisselend vorst en sneeuw. Op Schouwen-Duiveland zijn de vogels niet in moeilijkheden geweest. Er is. altijd "open" water geweest. De Vogels ih de tuinen zijn - door toe doen van de mensen - wel aan hun trekken gekomen. Steltlopers vonden voed sel genoeg op de zandplaten in de Oosterschelde en de Grevelingen.

Sterna | 1970 | | pagina 4