- 4 - klaar om ogenblikkelijk hagel te spuien. In het betrokken gebied zulle) deze hele week de donderbussen nog knallen. Tot zover dit bericht. De ervaring met wilde ganzen op Schauwen on elders in Zeeland valt nie zo in het nadeel van deze vogels uit. Niet alleen zorgen ze voor een welkome bemesting van de terreinen, waarop zij soms langdurig pleistere maar ook zouden weilanden van hun verblijf, weinig nadeel ondervinden. Ze zouden daar de taak van de "egge" overnemen. Bovendien zijn wilde ganzen al lang en breed naar hun noordelijke broedgebieden vertrokken, als in Zeeland en Vlaanderen wintergranen en het gras pas gaan groeien We kunnen ons ook niet aan de indruk onttrekken, dat de in het. bericht genoemde jagersverenigingen wel wisten, wat er op de bewuste dag ge beuren ging! Hieronder volgen enige, trekgegevens: Er zijn de afgelopen winter hier en daar op Schouwen, ap-pelvinken gezie O.a. door mevr.Van der Hoeven in haar tuin te Renesse. Zij zag op en bii haar voedertafel ook regelmatig groenlingon on. kepen. Naar. de heer L. Coomans de Ruiter uit Hilversum ons schreef,.is 197Q een uitgesproken appelvinken-jaarHij had ze regelmatig in zijn tuin waargenomen en ook op andere plaatsen o.m. te Bussum en Wageningen waren appelvinken gezi Notenkrakers werden op Schouwen-Duiveland doze winter niet gezien en over do aanwezigheid van postvogols kregen we slechts één melding en wel uit Haamstede (1 ex.) Het vogelasyl te Burgh kreeg deze winter enkele vogels te verzorgen. Niet alle vogels konden door de heer Bakker (asylhoeder) in leven wor den gehouden. Het betrof meestal zieke of gewonde vogels. Er kwamen weinig-berichten binnen' over het vinden van stookolieslacht offers op het Schouwse strand. Terwijl we dit schrijven (begin van maart) wintert het nog steeds en dit lat-e winterweer is er oorzaak van, dat vrijwel nog geen teruggekeerde broedvogels zijn waargenomen.Het eerste kievitsei zal dan ook nog wel geruime tijd op zich laten wachten! De redactie van Sterna houdt zich weer aanbevolen voor meldingen over terugkeer van zwaluwen, koekoek, kwikstaarten, enz. Het is altijd in teressant deze datums van aankomst te vergelijken met die in voorgaande jaren. Het naderende broedseizoen zal ons allen weer kunnen doen genieten van het drukke vogelleven op Schouwen-Duiveland. Trek er dus op uit, maar verstoor niet de rust in de reservaten. Treedt ook op als door anderen deze rust dreigt verstoord te worden. Wintertelling van waterwild Zoals te doen gebruikelijk werden ook de afgelopen winter weer tellingen verricht van het waterwild, dat op en om Schouwen-Duiveland zich ophiel Deze tellingen vonden plaats in de week van 10 tot 18 januari j.l. Aangetroffen werden de volgende soorten en aantallen vogels: 803 wilde eenden 41 brilduikers '16 wi nt ert ali nge n 6 eidereenden 1450 smienten 11 zwarte zeeeenden 15 pijlstaarten 885 bergeenden 22 slobeenden 19 middelste zaagbekken 2 toppereenden 90 eenden (niet gedetermineerd) 160 kuifeenden 287 grauwe ganzen 70 tafeleenden 24Ó kolganzen

Sterna | 1970 | | pagina 6