- 8 - Vertonsweg langs de oostgrens van het Zeepe voert. Ook de hij "Biesterveld" en niet ver van "De Schouwse Boer" voor komende dopheide moet wel met de Duitse Bezetting zijn meegekomen. De heer Verton zegt namelijk geen dopheide te hehhen gepoot. Voor ieakties op dit stukje over het ontstaan van de heidevegeta- tie, die mogelijk verhelderend kunnen werken op de beweringen, houden we ons gaarne aanbevolen. Haamstede, juni 1970. J.P.C.Boot - - - VOORLOPIG STREEKPLAN "SCHOUWEN-DUIVELAND" Wie het voorontwerp Streekplan Schouwen-Duiveland heeft doorge nomen en de bijeenkomsten te Zierikzee en/of Renesse heeft bijgewoond, heeft wel bemerkt dat de ontwerpers ervan overtuigd zijn dat de natuur gebieden in het werkgebied onzer vereniging niet verder meer mogen worden aangetast. Tijdens de hearings getuigden zowel forumvoorzitter Jhr.Mr.Schorer als provinciaal direkteur van de planologische dienst Ir.de Vink hier verschillende malen van.We zijn benieuwd of dit straks in de praktijk haalbaar zal zijn. En we dringen aan op de grootste voor zichtigheid bij rekreatie in een natuurlijk landschap! Opdat dat land schap er niet aan ten onder gaat!In het voorontwerp wordt al toegege ven dat er "enige afbraak aan de rust" zal worden gedaan. Wij-en velen met ons- zouden liever gesteld willen zien dat geen afbreuk aan de rust zal worden gedaan. Door enorme mensenvermeerdering een inter nationaal vraagstuk!behoort dit echter wel tot de onmogelijkheden. Enkele leden, op de hearings aanwezig, wezen op een aantal knel lende punten. We noemen de doorsnijding van het Dijkwate-r door een ver keersweg,wat de grote wetenschappelijke waarde van dit reservaat sterk zal doen dalen. Gelijke bezwaren werden naar voren gebracht ten aanzien van de strandontsluitingen in de Westhoek, wanneer deze ten koste van zeer belangrijke natuurgebieden zouden plaats vinden. Gewezen werd vooral ook op de grote rol die bomen (en "groen" in het algemeen)spe- len bij de zuivering van verontreinigde lucht en in verband daarmede weer geageerd tegen het rooien van groenstroken zoals bij Renesse weer dreigt te gebeuren. We raden onze leden aan zich op de hoogte te hou den van de verdere ontwikkeling en eventuele bezwaren en betere op lossingen ter kennis van de samenstellers te brengen. J. P.C.Boot. - - - IN IIEKORIM Op 12 mei 1970 overleed te Nijeberkoop (Fr) ons oud-lid de heer J. I.van Schaick em.pred.der Ned.Hervormde Kerk, op de leeftijd van 78 jaar. Dominee van Schaick was een groot bewonderaar en kenner van de natuur. Zijn vele bijdragen op plant en dierkundig gebied in dag- en weekbladen en in natuurperiodieken werden gaar ne gelezen. Vooral tot de vogelwereld voelde hij zich aangetrokken. Tijdens zijn emeritaat woonde hij ook enige jaren in Schouwens Westhoek. In die tijd behoorde hij tot de geregelde medewerkers van "Sterna". Ook was hij be hulpzaam bij het samenstellen van onze jongste vogellijst van Schouwen. Toen Schouwen hem te druk werd verhuisde hij naar een rustiger vogelgebied in het noorden des lands. Moge hij er de levensavond hebben gevonden,die hij zich voor stelde en die we hem destijds gaarne hebben toegewenst. De vele vrienden die hij zich onder de Schouwse vogelmensen maakte, zullen nog dikwijls en met de meest aangename- herinneringen aan Dominee van Schaick terugdenken!

Sterna | 1970 | | pagina 10