10 - zerd terug naar de prooi waar ook de kraaien weer aanwezig zijn. Het ge pest gaat door tot de "buizerd terug vliegt naar de "bomen. De twee bonte kraaien, die hem achterna gevlogen waren,betrekken de wacht. Ha enige tijd komt de buizerd weer terug en gaat op de prooi staan.De bonte kraaien be ginnen nu weer het spelletje "staartje pikken". Van alle kanten wordt de Duizerd belaagd, zodat van rustig eten niet veel terecht korcr. Lawaai op de nabij gelegen weg verjaagt nu de buizerd. Met langzame vleugelslagen verdwijnt hij in de verte. W.K. ADDEN WEL EN WEE Begin maart van N 70 installeerde minister Bakker van Verkeer en Water staat de "Waddenzee-commissie", De studies van deze commissie moeten het toekomstig beleid voor het Waddengebied funderen. De commissie bestaat uit een hoofdcommissie (21 man) en vier toegevoegde werkgroepen. De hoofdcommissie is en de werkgroepen zijn samengesteld uit een meerder heid van ambtelijke kopstukken. "Wat geruststellender voor degenen, die voorstander zijn van behoud van het Waddengebied - en welke natuurvriend is dit niet? - zijn namen als prof. ir. Jac.P.Thijsse (voorzitter van de Wad dencommissie der Koninklijke Nederlandse Academie van Wetenschappen), die deel uitmaakt van de hoofdcommissie en prof. dr. K.H. Vouus, die deel uitmaakt van de werkgroep,die de betekenis van het bestaande Wadden gebied zal moeten beklemtonen. In deze werkgroep is ook vertegenwoordigd, de Contactgroep voor Natuur- en Landschapsbescherming. Voorzitter """an de nieuwe commissie is profdr. J. P. Mazureoud voorzitter van de Eerste Kamer. Een man bij wie de landaanwinning na aan het hart ligt, maar die tevens verklaarde dat hij als natuurliefhehher(en ex-bezoe ker van Griend) elke ontluistering van ons milieu als een zwaar verlies voelde. Laten we hopen dat do voorzitter op zijn leeftijd (71 jaar) niet het vooruitzicht zal krijgen dat over een halve eeuw de luister aan het Waddengebied door dammen zal zijn onttrokken. Moederloze jonge zeehonden zullen in de toekomst niet - tevens hulpeloos zijn. Be gin maart van dit jaar is namelijk in het Burgers die renpark te Arnhem een op vangcentrum voor deze dier tjes ingericht. Het gaat hier om zeehondjes, die op de Waddeneilanden worden aangetroffen. Door profdr.X.H.Vouus is aan de staatssecretaris van CEM een rapport aangeboden k-AÜA. waarin het comité waarvan hij voorzitter was met kien erop aandrong het Waddengebied te doen beheren als Nationaal Park, waarbij ue eisen van de natuur en het landschapsbehoud op de eerste plaats moeten komen. De landelijke Vereniging tot behoud xan de Waddenzee strijdt ijverig tegen een eventuele indamming van de Wadden en wijst hierbij op het grote biolo gische belang van dit gebied, ook internationaal gezien. Laat deze vere niging niet alleen strijden; STPJJDT MEE V00E HET BEHOUD VAN DE WADDENZEE M ft ai A l

Sterna | 1970 | | pagina 12