- 1 - ONZE REDAKTEUR STOFT ERMEE Deze kop kon U ook vinden in de vorige "Sterna". Geheel juist was deze kop toen niet, want de heer Kouwen heeft ook nog de eerste "Sterna- nieuwe stijl" verzorgd. In totaal komt nu onze scheidende redakteur de eer toe van drieënvijftig "Sterna'sGedurende zijn redaktie-periode heeft de heer Kouwen niet slechts de "Sterna" vol kunnen krijgen maar hij heeft de inhoud zo kunnen samenstellen dat ons verenigingsblad veel en graag gelezen werd en in het gehele land gekend was. Zelfs buitenlandse vere nigingen hadden belangstelling voor ons blad, in het bijzonder voor wat betreft veldwaarnemingen, trekgegevens en broedvogelinventarisatiesdie door de heer Kouwen elk jaar opnieuw werden verzameld. De heer Kouwen was een man die een enorme steun betekende voor de vereniging. In alle bescheidenheid wimpelde hij steeds de lof die hij ver diende met een glimlach af, de bloei van de vereniging stond bij hem op de eerste plaats. Dit bleek ook weer uit het afscheidswoord in de vorige "Sterna", dat hij inkortte met de woorden: "Jammer, dat juist in dit Sterna-nummer de ruimte ontbreekt Een zeer juist besluit was daarom van de jaarvergadering, de benoe ming van de heer Kouwen tot erelid van onze vereniging een predikaat dat hij ten volle verdient. Nogmaals danken het bestuur en de leden hem voor het vele werk dat de heer Kouwen voor de veieniging deed. In de verleden tijd spreken is echter niet op zijn plaats. De heer Kouwen gaat nog niet in rust. In de jaarvergadering herkozen, heeft hij opnieuw voor een termijn van vier jaar een bestuursfunktie aanvaardt. Voorlopig dus nog geen afscheid van de heer Kouwen. Laten we hopen dat de vereniging nog lang op zijn steun kan rekenen. - - - de JAARVERGADERING De jaarvergadering, gehouden op 24 april j.l. te Eurgh werd door de leden goed bezocht. In zijn openingswoord bracht de voorzitter, de heer J.P.C.Boot dank aan de volgende personen of instellingen: De heer Lysen voor het samenstellen van de brochure "Vogelwacht Schouwen-Duiveland 20 jaar" en voor de behandeling van de Domeinen in het kader van de herhalingscursussen natuurgidsen. Naar aanleiding van de brochure waren diverse giften binnengekomen bij de penningmeesteresse. De gevers werden hiervoor eveneens bedankt. Mevrouw Joppe-Muste en familie voor het vele werk dat door haar en de haren was verricht bij het beheer van de financiën en de ledenadminis tratie. De Koninklijke Zeelandia N. V. te Zierikzee, in het bijzonder voor de adressering van de Sterna-enveloppen. De heer Schoonakker voor de vele vrije tijd die hij had besteed aan diverse schriftures, onder andere die voor de nieuwe ledenwerfaktie. Volgens mevrouw Joppe-Muste waren reeds veertig leden toegetreden tot de vereniging. De acht Controleurs-Vogelwet 1936, die 14 april j.l. waren geslaagd voor hun examen werden - met hun docent de heer Eckhardt - gefeliciteerd met dit succes. De voorzitter adviseerde de nieuwe controleurs niet te aarzelen met optreden bij ernstige feiten.

Sterna | 1970 | | pagina 3