De natuurgidsen voor het vele gidswerk in de diverse gebieden van ons eiland. De voorzitter betreurde de soms slechte opkomst van gidsen bij de zilvermeeuwen- excursies in het topseizoen. Het was voorgekomen dat twee of drie gidsen ongeveer 500 personen moesten rondleiden. De voorzit ter deed een beroep op wat meer aktiviteit, voornamelijk van de jongere gidsen. De 27 excursies van de schooljeugd in het Mr. de Roosshuis te Noordgouwe zijn nooit zonder gids weggegaan. De heer en mevrouw Bax van het Mr.de Roosshuis voor het verlenen van onderdak voor de herhalings—oursussen-natuurgidsen en het gebruik van de stencilmachine. Tevens dankte de voorzitter de docenten van deze herhalingscursussen. Het waren de heer Lysen(domeinwetenschappen)de heer Martens (paddestoe len) en de heer van Leeuwen (genetica). De heer Kouwen voor het vele redaktiewerk, waarover U reeds meer kon lezen in deze "Sterna". Mevrouw van Leeuwen-Mennema en het medebestuur voor de opbloei van de jeugdvogelwacht, die zij bewerkstelligden. De voorzitter had veel lof voor de"Dwergstern"speciaal voor het titelblad dat vervaardigd was naar een idee van Jaap Strxyk uit Zierikzee. De heer Bakker voor de verzorging en genezing van vele vogels. Zijn laatste patiënt was een Noordse stormvogel, die verlamd was. De medebestuursleden voor de aktiviteiten gedurende het seizoen 69-70. De BROUNERSDAM De Rijkswaterstaat heeft op voorstel van de heer van der Salm besloten de dijk van de Brouwersdam niet te vroeg te laten maaien. Een gewaardeerde geste van de Deltadienst waardoor de vele vogels, die daar broeden, niet verstoord zullen worden. De GREVELINGENDAM Op een verzoek van de Werkgroep Natuur-en Landschapsbescherming "Goeree- Overflakkee" -en de Natuur- en Vogelwacht "Schouwen-Duiveland" aan de di rectie Rijkswaterstaat te Zierikzee om de Grevelingendam niet meer te be spuiten met herbiciden en niet meer te maaien voor 1 juli in verband met de zich aldaar ontwikkelende rijke flora, werd ongunstig gereageerd. De motieven hiervoor waren l) verkrijging van een goede grasmat; 2) zorg voor de verkeersvéiligheid en 3) naleving van de bepalingen der distel- verordening. Ne vragen ons echter af of een goede grasmat niet anders te verkrijgen is dan door bespuiting en of het verkeer niet meer gediend zou zijn met parkeerhavens in plaats van vluchthavens langs de rijbaan der Gre- velingendam(autoweg)Tevens valt nog op te merken dat de meest opvallende distel op deze dam, de knikkende distel, niet onder de distelverorde ning valt. De directie Rijkswaterstaat heeft v:el toegezegd het gras op het laaggele gen terrein ter plaatse van de voormalige kabelbaan en op de brede buiten berm langs de Grevelingenkant van de weg eerst omstreeks begin juli te maaien om de broedende vogels niet te verontrusten. Het SEKRETARIAAT Teneinde een beter kont CL1Y u v otO sen de voorzitter en de sekretaris te ver krijgen werd gezocht naar een sekretaris, die ook in Haamstede woonde. De heer Verton verklaarde zich toen bereid- het sekretariaat op zich te ne men. Het wordt overgenomen van de heer Kristelijn uit Renesse. Deze heeft zich nu belast met het beschrijven van natuurwandelingen. Van de diverse wandelingen zal de heer Kristelijn vermelden welke planten en vogels men kan ontmoeten. Op verzoek van de heer Lysen zal deze wegwijzer in een hand zaam en gezellig formaat verschijnen. De heer Verton is tijdens de jaarvergadering aan het bestuur toegevoegd.

Sterna | 1970 | | pagina 4