Wanneer U het geluk heeft dat een beslopen reiger niet uit een vaart waar hij staat te vissen opvliegt, dan kunt U goed zien hoe dit alles verloopt. Met de snavel schuin vooruit tuurt de reiger in het water. Komt er een visje bin nen zijn bereik, dan schiet de snavel ineens vooruit. Het komt wel voor dat de snavel geheel verdwijnt, maar het liefst steekt hij deze niet verder dan 10 cm in het water. De gevangen vis wordt - indien deze niet te groot is - ter plaat se in de lucht gegooid en verdwijnt met de kop vooruit in de keel. Dit glijdt ge makkelijker en voorkomt verwondingen (stekelbaarsje). Na de broedtijd verspreiden de reigers zich over het gehele land en zijn ze ook buitendijks aan te treffen. De reigers uit het noordelijk deel van hun ver spreidingsgebied trekken naar Centraal-Afrika of Zuid-Europa. De reigers van gematigder streken zoals Nederland,kunnen we hier de gehele winter aantreffen. - - VOGELWAARNEMINGEN In de vorige Sterna werd verzocht eerste waarnemingen toe te sturen.Van diver se zijden werden deze dan ook ontvangen, waarvoor mijn dank. Hieronder volgen de gegevens, die reeds binnengekomen zijn: Zwaluw27-3 Zierikzee (Redoux) Witte kwikstaart 28-3 Zierikzee (Schoonakker) 29-3 Schuddebeurs (de Groot) 29-3 Renesse (Blom-Schaleven) Gele kwikstaart. 6-4 Schuddebeurs (de Groot) Tapuit 24-3 Zeelandbrug trek (Schoonakker) 1-4 Schuddebeurs (red. Zwarte roodstaart. 8-4 Zierikzee Schoonakker/red. Willen degenen die nog in het bezit zijn van andere of vroegere waarnemingen de ze zenden naar de redaktie Ook voor andere waarnemingen van vogels en broedinventarisaties houdt de redak tie zich aanbevolen. - - JONGE VOGELS MET RIJST LATEN Nauwelijks zijn er jonge eendjes, fazantjes enz. of ongetwijfeld goedwillen de lieden (vooral kinderen) komen ermee aan onze deur omdat de beestjes zonder moeder (en/of vader) werden aangetroffen.Mogen we er nog eens dringend op wij zen dat wij deze diertjes het best kunnen helpen door er zo snel mogelijk aan voorbij te gaan De ouderdieren komen dan weer snel opdagen om hun kroost te verzorgen. En nooit de jonge dieren opjagen of een eind wegdrijven zoals we nog al eens zien doen VOGELS EN VERKEER Naarmate we steeds sneller met onze auto's over de wegen razen, neemt het aantal verkeersslachtoffers naar evenredigheid toe. Zeker onder de vogels. We doen een dringend beroep op de automobilisten om,als het enigszins kan, het op deze wijze doden van vogels te voorkomen.Toegegeven dat er situaties kunnen op treden waarbij geen keus meer .„^gelijk is, maar het komt ons voor dat er nog ge noeg gevallen zijn waarbij door een kort signaal (ook met licht) een vogelleven gered kan worden. Vooral- op wegen die door of langs natuurgebieden lopen moet deze maanden weer ernstig rekening gehouden worden met vele jonge vogels.

Sterna | 1970 | | pagina 7