1 - drukt deze zo lang onder water totdat haar verzet is gebroken» Het maakt niet de indruk dat deze seksuele kontakten door het wijfje op grote prijs worden gesteld. Half april begon de leg en er kwamen lioht groene iets gespikkelde eieren in het nest. Een nest dat er nog al goed verzorgd uitzag en later nadat het jonge riet was opgeschoten onzichtbaar werd. Het riet kwam ech ter dit jaar extra laat op. We waren zoals U hebt gelezen op het gebied van lawaai en agressie wel het een en ander gewend,maar wie schetst onze verbazing toen een week voordat de eieren uitkwamen 's middags terwijl wij op het terras thee dron ken een enorm lawaai op het wiel ontstond en toen we (hieraan gewend) ten slotte gingen kijken zagen we een drame dat we niet gauw zullen vergeten. Nu werd het meerkoet mannetje door het wijfje achtervolgd en steeds weer probeerde ze de partner onder water te krijgen. Het leek ons toe dat dit nooit gelukt zou zijn als niet de waterkippen het vrouwtje een handje had den geholpen en warempel na korte tijd dreef het mannetje stuiptrekkend met de poten in de lucht op het wiel. Een der waterkippen meende er goed aan te doen het nog bewegingen uitvoerende dier te beklimmen en met de snavel stevig in de borst te stoten. Alles tesamen een drama Zo leek het ons toe, maar we meten waarschijnlijk wel wat al te veel mei. menselijke maatstaven en motieven. Maar waarom gebeurde dit? Velon die ik er naar vroeg konden geen antwoord geven op deze vraag. Ik heb mijn uiterste best gedaan om het kadaver te pakken te krijgen, maar dit gelukte niet. Ik had namelijk door sektie te doen op het dier misschien iets meer geweten. Het komt n.1. voor dat een ziek dier door soortgenoten, zelt" door partners, wordt afgemaakt. Moge lijk was dat hier ook het geval. Dit te meer, omdat ik het gevoel had dat in normale omstandigheden het vrouwtje zelfs samen met de waterkippen niet had gezegevierd. Het einde was nog triester. Nadat drie der eieren waren uitgekomen en levende jongen met oranje kopjes in het nest lagen, verdwe nen de een na de ander de resterende eieren uit het nest en tenslotte ook de reeds gestorven jongen. Ratten Katten Ik weet het niet» Wel was duidelijk dat na die "ongeluksdag" het vrouwtje te veel van het nest af bleef en daardoor waarschijnlijk onvoldoende zorg had voor de reeds uit het ei gekomen jongen, die bij de meerkoeten ook gevoerd worden in het begin. Een maand later is mevrouw Meerkoet ook verdwenen en is de uiterlijke rust op het wiel teruggekeerd. Ik zou het nu zeer waarderen, indien één mijner lezers iets verhelderends over een zo vreemd gebeuren zou kunnen mededelen. Mag ik daarom vragen? dr.A.L.de Groot, Zuiddijk 20 - Noordgouwe. ~r ASIELNI EUb'S De heer M.I.Bakker, onze asielhouder te Burgh, heeft weer een druk sei zoen achter de rug, waarin de verzorging van voornamelijk jonge vogels zijn vrije tijd grootdeels in beslag nam. Vele toeristen, die ten onrechte meen den met ouderloze jongen te deen te hebben, brachten hem onder meer 125 bergeend jes. Vele hiervan werden zo spoedig mogelijk vrijgelaten op hun ver moedelijke vindplaatsen. Toch moesten nog tien jongen gedurende vier weken worden verpleegd. Van de 12 jonge fazantjes kon geen enkele in leven wor den gehouden in verband met een zeer moeilijke voeding. 3 van de 9 pal-rij zen uit één nest konden gezond en wel aan de natuur worden opgeleverd. Er werden ook jonge roofvogels gebracht- 2 ransuilen, die ondanks grote in spanning niet meer konden worden gered; 1 velduil en 1 sperwer, afkomstig van het gebied achter slot Haamstede. De sperwer kon enige tijd later de schrik van de mussen uit de buurt worden. Verder werden verpleegd: 2 jon ge kieviten, een stookolie-stormmeeuw en twee kokmeeuwen en een kauwtje, die in Zierikzee met een luchtbuks waren aangeschoten.

Sterna | 1970 | | pagina 13