4 - ZEEPE Het Zeepegebied kan "roemen" op dezelfde broedvogelgeheimen als de Ver klikker. Van de heer Boot ontvingen we opgaven van tapuit, grutto, oeverzwa luw en dodaars. Het gebied zal zeker weer bezet geweest zijn met scholekster, bergeend en zilvermeeuw. Hiervan zijn "lage" schattingen gemaakt. Be sprink- haanrietzanger werd weer - evenals voorgaande jaren - gehoord. In het bosge bied broedden naast veel houtduiven ook de vlaamse gaai, merel, zanglijster de fitis en de tjiftjaf. Bergeend Bodaars Grutto 3 Kleine mantelmeeuw 1 Oeverzwaluw 1 Scholekster Tapuit Vlaamse gaai Zilvermeeuw 1 1 15 BOMEINEN (Opgave A.Kouwen) Van de domeinen kon gezegd worden dat het aantal broedvogels bijna con stant gebleven was. Opmerkelijk was een ekster, die na vele jaren weer in dit gebied broedde. Kokmeeuwen werden niet waargenomen en de zilvermeeuwen breid den zich uit. In het bos hebben enkele honderden fitissen gebroed. Midden in het bos werden oo< vijf legsels gevon den van de wintertaling. Van de nachte gaal werden 15 zingende manntjes waar genomen. Bergeend Ekster Pitis Grauwe klauwier Kleine mantelmeeuw Oeverzwaluw Ransuil Scholekster SCHUBBEBEURS 60 1 honderden enkele 25 5 1 Stormmeeuw 20 Tjiftjaf 30 7 Wintertaling Wulp Zilvermeeuw 5 5 700 Een bosrijk gebied met vele, meest kleine zangers. Ze zijn niet geteldjzo te horen was er een goede bezetting van merel, zanglijster, fitis, winterko ning, tjiftjaf en heggemus. Be blauwe reiger, gedurende enkele jaren slechts in het voorste gedeelte van Heesterlust aanwezig, breidde zich weer uit naar de vroegere nestplaatsen in het achterbos. In het begin van het broedseizoen werden 16 nesten geteld.Be- ze waren echter niet alle bezet. Be eerste eieren werden vernietigd door en kele zwarte kraaien, maar later heeft de reiger zich goed hersteld. Be hier onder vermelde aantallen zijn minima. Be zwaluwopgaven ontvingen we van de heer de Groot. Blauwe reiger Boerenzwaluw Huiszwaluw 5 6 16 Meerkoet Nachtegaal Waterhoen Wielewaal Wilde eend Zwarte kraai 3 2 1 1 Alfabetisch zullen hieronder enkele interessante broeders worden behan deld. Eventuele aanvullingen op deze lijst worden gaarne ingewacht. BARMSUS 1 Hoogenboomlaan Renesse (Karper) (Boot) BOOMKRUIPER 1 Buinwegje Burgh 1 tuin Renesse (Kouwen)

Sterna | 1970 | | pagina 6