Schade van de gemeenschap (industrie e.d.) 200 miljoen Onvoorziene post 35 miljoen Totaal 2037 miljoen Kosten verhoging bestaande dijken 600 miljoen Verschil 1437 miljoen 1437 miljoen gulden, waarbij nog in aanmerking moet worden genomen het niet in geld uit te drukken verlies aan natuurschoon en biologische rijk dom en de kosten voor rioolzuiveringsinstallaties in verband'met beper king van de open lozingsvrijheid door de Wet op de Verontreiniging van hot Oppervlaktewater, die volgend jaar in werking treedt. Bent U nog voor een Zeeuws Meer? of om het duidelijker uit te drukken voor een smerig vuil dood water, zonder volksrekreatiemogelijkhoden en na tuur, maar met een vernietigde economische tak en een verminderde scheep vaart, waarvoor 1437 miljoen gulden méér betaald -f De KOOLMEES I Met koolmezen valt nog al eens het een en ander te beleven. Zo ge beurde het - al vrij lang geleden - dat iemand die de (goede) gewoonte had met open raam te slapen, op een morgen werd gewekt door hevig geruk aan zijn haardos. Wat was het geval? Een koolmezenpaarin de buurt ijverig be zig met de nestbouw, had voor bouwmateriaal de keus op de natuurlijke hoofd bedekking van de open-raam-slaper laten vallen. Begrijpelijk dat het mezen- paar heeft moeten omzien naar andere bouwstoffen! J P C Boot De KOOLMEES II Dat mezen, misschien door gebrek aan meer natuurlijke gelegenheden wel eens uitmondingen van waterpompen, brievenbussen e.d. als nestplaats uit zoeken is al lang bekend. Een Haamsteeds koolmezenpaar bemoeide zich dit voorjaar daarbij toch wel wat erg veel met menselijke zaken! Het vestigde zich in een pracht van een brievenbus. Pas aangebracht bij een voorhek, om de brievenbesteller enkele tientallen meters lopen te besparen. Toen de betrokken familie enkele dagen uithuizig was, hoopten brieven en kaarten zich op en werd het - van raezenstandpunt bekeken - een onoverzichtelijke troep in de brievenbus. Hot vogelpaar heeft toen zelf maar de behandeling van de post ter hand genomen.De gewone huis-,tuin- en keukencorresponden tie werd (met vereende krachten??) uit de bus gewerkt en tussen bloemen en struiken in de tuin verspreid! Een aanslag van de belasting, in keurig blauwe envelop (zonder postzegel), werd met meer omzichtigheid bekeken. Wel werd de enveloppe opengepikt, maar al dan niet-voor-iedoreen bestemde gecijfer zo maar open en bloot in de tuin te deponeren leek de mezen toch wat al te bar. Enfin, de familie kan (gelukkig) aan haar fiscale verplich tingen voldoen. Wel is er nog al wat werk geweest om reeds ontstane mis verstanden (wegens uitblijven van beantwoordingen) op te helderen. J.P.G.Boot. De KOOLMEES III Zondag, 27 september j.l. zaten mijn man en ik 's morgens koffie te drin ken, buiten onder de druivenwingerd,toen we opeens twee koolmeesjes boven ons hoofd, met veel lawaai, druk in do weer zagen. Steeds hang ik ieder jaar een,snoer pinda's buiten voor deze vogels, maar zo vroeg als nu, en dan met dit warmt? zonnige- weer, hebben we ze nog nooit gezien. Is dit een teken van een vroege winter, zoals wel eens gezegd wordt SD.Geluk—Junelet, Bruinisse.

Sterna | 1970 | | pagina 5