VERS I AG VAN RE VINKENBAAN VAN. HET VOGELTREKSTATION I'iBULARIA" te WESTENSCHGUNEN over 1970. Het afgelopen vangseizoen verliep zonder grote bijzon derheden. Ne vingen nu eens geen dwaalgasten, er waren geen invasievogels en het weer werkte wel eens mee en wel eens tegen. Er wasjvoor zover we aanwezig waren, matige trek Opvallende sterke trekdagen hebben we dit jaar niet meege maakt. Vooral de vinken en kepen bleven belangrijk beneden het normale gemiddelde, wat ook in de vangstcijfers tot ui ting is gekomen. Overigens klaagden de meeste banen over weinig vinken en kepen. Re sijzen kwamen eerst in kleine aantallen, zodat we dachten dat het weer een slecht sijzenjaar zou worden. Pas in no vember kwamen ze in zulke grote troepen als we in jaren niet gezien hadden. Ne hadden toen een dagvangst van 77 sijzen, wat we nog nooit meegemaakt hadden. In het laatst van de zelfde maand trokken er grote harmsijzen door, maar de aan tallen hieven zo klein dat we niet van een invasie konden spreken Een opvallende dag was 19 septemberde gele kwikstaart trok toen na een slccht-weer-periode in grote aantallen zeer snel door. Re schatting was ver over de honderd exem plaren. Ne vingen er die dag 11, wat ook een rekord was. Nat de stootvogels aangaats Re sperwer was in normale aan tallen vertegenwoordigd.Re hoste sperwerdagen waren 10 okt. en 7 nov. toen we er soms 4 tegelijk in de lucht zagen. Re werkelijke aantallen waren hogor, maar je weet nooit hoeveel je er dubbel telt. Buizerden waren er heslist minder dan normaal, misschien een gevolg van dc vele vergiftigingsge- vallen der laatste jaren. Gelukkig zagen we meer kiekendie ven, voor zover we konden vaststellen steeds blauwe. Re to renvalken waren in normale aantallen aanwezig. Op 15-8 en 27-9 sagen we een wespendief. Esn bizonder late vangst van ccn nachtegaal op 24-10 is nog wel vermeldenswaard. Normaal is deze soort eind september uit ons land verdwenen. Re geluidsinstallatie werkte dit jaar weer prima5 wij vingen er voornamelijk graspiepers en veldleeuweriken mee. Re beste pieperdag was 26-9 met 57 gevangen cxx.de beste leeuwerikendag kwam op 7-11 met 41 exx. Dit laatste getal vormde ook al neer een nog nimmer gehaald aantal op 1 dag. De gegevens betreffende de geringde vogels, mede in verband met hun trek zullen in de volgende Sterna worden behandeld. Hot overzicht van do' gevangen vogels op de vinkenbaan van het vogelringstation "Nebularia" te Nestenschouwen in 1970 volgt op de volgende bladzilde. L.van Ree. 11-71

Sterna | 1971 | | pagina 13