5-7JL jaar al®?bij op schorroplanten overgaan c-n daardoor con voel ruimer fourageergebied tot hun beschikking krijgen. Het feit dat zij in het Deltagebied in grote aantallen al leen in de gebieden met hoog en konstant zoutgehalte over winteren, heeft consequenties voor hot voorkomen van deze scort na uitvoering van hot Deltaplan.De nieuw te schoppen zoete Deltameren zijn ongeschikt als biotoop voor rot ganzen, omdat hun voedselplanten daar niet zullen voorkomen. Buitendijkse platen blijven echter alleen in de Westerschelde over, waar volgons de huidige stand van zaken op zijn hoogst enkele tientallen Rotganzen kunnen overwinteren. Het meest geschikt hiervoor lijkon ons nog wel de hoge platen voor Hoofdplaat, door hun relatief ver zeewaartse ligging. Ver wacht wordt, dat dc hoeveelheid slib in het water hier na de afsluiting van dc Oostcrschelde zal afnemen, zodat dc mogelijkheden voor do voedselplanten hier wellicht ook gun stiger worden, hetgeen zijn weerklank kan vinden in een toe nemen van dc aantalle-n overwinterende Rotganzen. Dit artikel is met toestemming van drs.W.J.Wolff sa mengevat uit publikatio nr. 53 van het Hydrobiclogisch In stituut, afd. Delta Onderzoeks "Dc verspreiding van Rotgan zen in het Deltagebied in relatie tot de verspreiding van hun voedsel" door W.J.Wolff, P.do ICoeijcr, A.J.J.Sandee en L.dc Wolf. red. - - SEQUOIA was HSTASEQUOIA Ons lid Dr.J.P.de Gaay-Fortman te s-Gravc-nhage maakte ons attent op enige "spraakverwarring" in het verslag over do I.V.W.-herfstwandolingen in ons vorige nummer. Wc ontmoetten in de tuinen van "Gadra" n.l. niet de SEQUOIA, maar de METASEQÜOIA GLYPTOSTROBOIDES Do Metasequoia is wel verwant aan de Sequoia, de bekende reuzenmammoetboom, die echter niet (zoals word vermeld) in Zuid-Anerika groeit, maar in enkele nationale reservaten in Californië. Hartelijk dank Dx.de Gaay-Fortman voor Uw schrijven - - BROEDGEVALLBN van de KERKUIL Do heer Braaksma verzoekt ons om gegevens van de kerk uil. Weten onze loden nog brocdgevallon van deze vogel? Het mogen er ook van enkele jaren geleden zijn! Vroeger kwamen er op Schouwen-Duiveland toch wel broed- govallen voor, zeker op boerderijen. Veranderingen in de landbouw kunnen echter een ongunstige invloed hebben uitge oefend. Moldingen gaarne aan voorzitter (01115-1616)

Sterna | 1971 | | pagina 7