I JAAR'VERGADER II-TG Cp b april 1971 werd in hotel Bakker, te Buxgh de jaar vergadering van de Natuur- en Vogelwacht "Schouwen-Duive- land" gehoudens waarhij vele leden aanwezig waren. In zijn openingswoord verwelkomde de voorzitter, de heer J„P. C.Boot de ereleden, de heren Lysen en Kouwen en het raads lid, de heer Lustig- De voorzitter was enthousiast over de ledentoename (165) en hij meende, dat het geschrift van de heer Lysen hij het 20-jarige bestaan van de vereniging en het toenemende besof van de noodzaak van de milieubescher ming hiervan de oorzaak waren- Er wordt nog steeds te wei nig gedaan aan de bestrijding van do milieuverontreiniging, terwijl dit toch in ons aller belang is- Zuivere lucht vin den we - in tegenstelling tot vele andere gebieden in Ne derland - nog wel op "Schouwen-Buiveland". Het toenemende toerisme brengt echter vele auto's mee, die nog steeds 40^ van de Luchtverontreiniging veroorzaken- Schouwen moet zui nig zijn op zijn "groen", omdat dit de lucht zuivert en zuur stof produceert. Relcreatie is belangrijk en zeker op een rustig en zuiver eiland, maar onder de rekreanten bevinden er zich altijd met een "knuppelmentaliteit"- een mentaliteit niet vreemd aan knuppelende Canadese zeehondenjagers De broedterreinen kunnen in het seizoen niet worden openge steld voor toerisme. Alhoewel het aanschouwen van het leven in zo'n terrein zeer aantrekkelijk is, tolereert het voort bestaan van do vogels in dergelijke gebieden dit niet. Aan do natuurgidsen ligt hier een dankbare taak, daar de gehele opvoeding in de natuurbescherming tot hun competentie be hoort. Helaas verminderden de aktivitciten van de gidsen in het afgelopen jaar. In de rokreatiecentra is plastic één van de grootste proble men- Enkele voorbeelden van de fatale gevolgen, die negge- 21-71

Sterna | 1971 | | pagina 3