door een duidelijke, gele streep. Aan de wortel, bi) ie voor- hoofdsveren, bevindt zich een enigszins verhoogde, gelige streep, die bij jonge exemplaren nog niet gekleurd is, maar bezet met borstelveertjes welke op latere leeftijd uitvallen en waarvan de gaatjes van inplanting nog geruime tijd zicht baar blijven. Ook aan de basis van de ondersnavel bevindt zich een geelachtig lijntje. De mondhoek is voorzien van een oranje rozet. In de volgende Sterna deel IIs DE SNAVEL GAAT "RUIEN". Eet "VOGELJAAR" De "Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland" stelt haar leden hierbij in de gelegenheid zich te abonneren op "Eet Vogeljaar" togen een sterk verlaagde abonnementsprijs. "Het Vogeljaar" verstrekt algemene vogelkundige informa ties, nieuws, stimuleert en werkt mee aan onderzoekjes enz. De abonnementsprijs bedraagt momenteel f 6.90 per jaar. Indien meer dan 20 leden zich abonneren kan Uw vereniging de abonnementsprijs verlagen tot f 5»per jaar. Tevens versterkt U met dit abonnement de stom van onze vereniging! Uw opgave wordt vóór 15 juli a.s. verwacht bij de sokretaris de heer Verton, Ankerwog 5 te Haamstede. GRAVEUSTEENTUIN Het zal de leden bekend zijn, dat de Jeugdvogelwacht in het gelukkige bezit is gekomen van een botanische tuin achter het Gravensteen te Zierikzee. Door dhr. Lysen en zijn medewerkers zijn in deze tuin diver se vakken aangebracht en in elk der vakken zijn de planton uit een bepaald landschapstype verzameld. Het onderhoud van deze vakken, bestaande uit het verwijde ren van die wilde planten, die niet in dat gebied thuisho ren, gebeurt door de leden dor Jeugdvogelwacht zelf. Dit kan echter niet zonder leiding gebeuren en momenteel ontbreekt de Jeugdvogelwacht een leider, die enige kennis bezit van onze flora en hieraan ongeveer 3 uren in de week zou willen besteden. Mocht U hiervoor interesse hebben en voelt U ervoor, de jeugd nader tot de natuur te brengen, wilt U dan kontalct opnemen met de heer F.Beekman, Keetenstraat 11 te Zi rilczee tel. 01110-3794 Onze toekomst heeft U nodigl! Red. 26-71

Sterna | 1971 | | pagina 8